Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Heroinová Tereza (23) má šanci na očištění: Do konce června bude jasno

Zdroj: archiv
+ Dalších 109 fotografií
Heroinová Tereza
Česká pašeračka Tereza Hlůšková je v pákistánské cele už skoro rok a půl. Už dvakrát jí byl trest na osm let a osm měsíců zkrácen, nicméně nyní se dočkala další dobré zprávy. O odvolání, které podala, by se mělo rozhodnout během několika následujících týdnů.

Tereza Hlůšková (23) je v pákistánském vězení od ledna loňského roku, kde byla uvězněna za pašování drog. Celníci jí v kufru na letišti v Láhauru našli téměř devět kilo heroinu, za což dostala osm let a osm měsíců.

V pondělí 3. června skončil v muslimských zemích měsíc ramadán. Poté přišla dvoudenní oslava půstu, která se nevyhnula ani věznici Kot Lakhpat. Na vězeňkyně, mezi které patří i pašeračka Tereza, se přišli podívat soudci odvolacího soudu a dokonce jim donesli nové oblečení.

„Soudci vyslechli stížnosti vězňů a přikázali ostraze, aby všechny problémy okamžitě vyřešili,“ sdělil důvěryhodný zdroj Blesku. Podle jeho slov soudci provedli i inspekci ve vězeňské kuchyni a nemocnici.

Vrchní soud v Láhauru bude rozhodovat o Terezině odvolání. Od 1. července do 31. srpna má však volno, ale pašeračka na rozsudek nebude už dlouho čekat. Podle právníka Terezy by se mělo rozhodnout do konce června. Soud se začne případem zabývat 12. června. „Rozhodne se už tento měsíc. Snad vyhrajeme,“ řekl obhájce pašeračky informátorovi Blesku.

Související články

Další články