Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Heroinová Tereza (22) je na koni: Zásadní posun, kvůli kterému má důvod k nefalšované radosti!

+ Dalších 95 fotografií
S nejslavnější českou pašeračkou Terezou H. (22) se v Pákistánu vleče soudní proces už půl roku. A jeho průběh je jako na houpačce. Chvílemi to s rodačkou z Uherského Hradiště vypadá bledě, ale teď má důvod k radosti!

U nás je zatracována a lidé se za ni stydí, ale v Pákistánu je Češka Tereza H. vnímaná jako celebrita. Každý její příchod k soudu pečlivě monitorují novináři a skoro to vypadá, jako by v muslimské zemi bylo pašování drog národním sportem, v němž místní porazila cizinka.

Proces s heroinovou Terezou se vleče už půl roku a stále nebere konce. V posledních týdnech na tom nebyla dívka psychicky dobře, teď má ale opět důvod k radosti. Česko totiž zaznamenalo výrazný posud ve vyjednávání s Pákistánem o předávání vězňů.

„V Pákistánu v uplynulých týdnech proběhlo první kolo expertních jednání ohledně smlouvy o vydávání odsouzených mezi ČR a Pákistánem. V tuhle chvíli ale nelze odhadnout, jak dlouho celý proces uzavírání bude trvat,“ řekla deníku Blesk mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

V případě, že by jendání mezi Českem a Pákistánem dopadla zdárně, pro Terezu by to znamenalo, že si trest za pokus o pašování devíti kilogramů heroinu odpyká doma. Znamenalo by to ohromnou úlevu nejenom pro ni samotnou, ale i pro její rodinu, která se zatajeným dechem soudní tahanici z Uherského Hradiště celou dobu sleduje.

Mohlo by vás zajímat

Další články