Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Heroinová Tereza (21) sekla se školou a skončila v nevěstinci: Prý za to mohly rodinné problémy!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 51 fotografií
Vyměnit vzdělání za ranec peněz zní lákavě. Když ale finanční polštář zajistila prostituce, už to taková pohádka není. Tereza H. (21), kterou minulý týden zadrželi s devíti kily heroinu v Pákistánu, zřejmě neměla lehké mládí. Sekla se školou, chvíli zkoušela pracovat v továrně a nakonec odjela do švýcarského nevěstince. Co za tím stálo, promluvili ředitelé škol, kde se dívka pokoušela studovat.

Na pořádné životní trable si zřejmě Tereza zadělala ještě dřív, než prchla z Česka do ciziny a začala se živit jako společnice. Nedostudovala střední školu, i když jich vystřídala několik. Podle ředitele gymnázia, kde se o studium pokoušela, měla těžký život. Naznačil, že za potížemi mohly stát neutěšené rodinné poměry.

„Ze školy jsme ji vyhodili v polovině třetího ročníku, tuším začátkem roku 2013. Důvodem byla její docházka, vůbec nechodila do školy, nebyla klasifikována z jediného předmětu,“ prozradil Bedřich Chromek, ředitel Střední odborné školy a gymnázia ve Starém Městě, serveru idobryden.cz.

Po vyhazovu nastoupila na Stojanovo gymnázium ve Velehradě. „Holka měla těžký život, osobní, zdravotní i rodinné problémy se odrážely na jejím studiu, jehož výsledky nebyly valné. Stejně jako docházka. Třetím ročníkem prošla s odřenýma ušima a ve čtvrtém už to dál nešlo, studium ukončila,“ řekl Michal Hegr, ředitel velehradského gymnázia.

Potom už to s učením definitivně vzdala a odjela do zahraničí. Vydělávala balík ve švýcarském nevěstinci, ale její luxusní život skončil před týdnem kvůli heroinu v kufru.

Tereza je momentálně ve vazbě v pákistánském Láhauru a čeká na soud, který je zatím v nedohlednu. Vypadá to, že si ani neuvědomuje, v jakém průšvihu vůbec je. Ani nepožádala o pomoc českou diplomacii, ta je však v kontaktu alespoň s její rodinou.

Související články

Další články