Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Heroinová pašeračka Tereza slaví výročí: Doufá, že z Pákistánu se dostane jako mladá holka

Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
drogy a trest
Pašeračka Tereza Hlůšková (23) má dnes druhé výročí od doby, co jí celníci na pákistánském letišti našli v kufru téměř devět kilo heroinu. Byla zadržena a umístěna do vězení Kot Lakhpat, kde si odpykává trest. Tereza sní o tom, že část trestu si bude moci odpykat v Česku. To je ale běh na dlouho trať.

Dnes jsou tomu přesně dva roky, co byla Tereza Hlůšková zadržena v Láhauru na letišti. Celníci jí v kufru objevili téměř devět kilo heroinu, které se pokoušela propašovat.

Mladá Češka si v pákistánském vězení Kot Lakhpat odpykává dlouhý trest 8 let a 8 měsíců. Přestože je pašeračka v Pákistánu uvězněna už dva roky, soudní proces ještě není u konce.

Doufá a věří

Za necelé dva týdny by měla opět stanout před soudem. „Podle našich informací je příští soudní stání 21. ledna,“ sdělila pro TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Soud bude rozhodovat o odvolání Terezy Hlůškové proti loňskému rozsudku.

Heroinová Tereza se ihned po zadržení stala mediální celebritou nejen u nás, ale i v Pákistánu. Tamější média ji označovala za českou modelku. Tereze toto označení očividně nevadilo, protože se ke každému soudu nesla jako princezna. Poté, co byl vznesen rozsudek, jí ovšem úsměv ze rtů opadl.

Tereza pořád doufá v zázraky. Že nakonec nějaké odvolání vyjde. Nebo že díky diplomatickému úsilí si bude moci část trestu odpykat ve vlasti. Pákistán a Česko ale nemají dohodu a vězních. Zdá se, že pašeračka v Pákistánu ještě probdí mnoho nocí.

Související články

Další články