Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Heroinová pašeračka Tereza se již brzy dozví rozsudek! Bude se i nadále usmívat?

+ Dalších 20 fotografií
Případ Terezy H.
Ve středu proběhl další soud s Češkou Terezou H. (22), která už tři čtvrtě roku čeká v Pákistánu na svůj trest za pašování heroinu. Pašeračka se tváří spíše jako místní celebrita a rozdává úsměvy na všechny strany. Její případ se pomalu chýlí ke konci, před soud má přijít poslední svědek.

Proces s heroinovou Terezou (22) se vleče už tři čtvrtě roku a stále nebere konce. To by se však mělo v brzké době změnit! Před soudem má stanout poslední svědek. Průběh Terezina případu je jako na houpačce. Chvílemi to s rodačkou z Uherského Hradiště vypadalo bledě, ale teď má malý důvod k úsměvu.

„Soud byl odročen z důvodu nepřítomnosti soudce,“ řekl pro Blesk Michal Bucháček z Ministerstva zahraničních věcí. Další líčení se má konat v sobotu 20. října. „Sobota je v Pákistánu pracovní den. Vypovídat bude vyšetřovatel, který měl případ na starosti. Tím by měly být výslechy svědků uzavřeny,“ dodal.

„Pákistánský justiční systém úplně neodpovídá evropským, respektive českým zvyklostem. Termín vynesení verdiktu nelze odhadnout,“ zakončil Bucháček.

Jedenadvacetiletá blondýna Tereza H. původem z Uherského Hradiště byla zadržena 10. ledna 2018 na mezinárodním letišti Allama Iqbal v pákistánském Láhauru, když se snažila propašovat 9 kilo heroinu. Mířila do Abú Zabí, dvěma kontrolami prošla. Třetí už ne.

Už od zatčení je dívka držena ve vazbě ve věznici Kot Lakhpat. Na cele je podle všeho s dvaceti dalšími ženami a ve vězení musí dodržovat přísný režim. Na tvrdé podmínky si Tereza, která se živila jako luxusní společnice a prostitutka, ale, zdá se, rychle zvykla, k soudu chodí vysmátá a cítí se jako místní celebrita.

Mohlo by vás zajímat

Další články