Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Heroinová Katka žije v kanále: Takhle vypadá její život ve smradlavé díře

+ Dalších 21 fotografií
Mohla mít zcela jiný život a dnes už sama ví, že si vybrala špatnou cestu. Řeč je o Katce Bradáčové, kterou lidé znají z dokumentu Heleny Třeštíkové. Padla opět na samé dno, z nějž se lze zvednout už jen skutečně silou vůle... Redakce eXtra.cz navštívila její provizorní domov - kanál na pražské Invalidovně. A je to skutečně hodně smutný pohled, v čem člověk dokáže žít.

Na pražské Invalidovně existuje místo, které lze označit za "stanové městečko". Přebývá tam komunita lidé, kteří padli do zajetí drogového démona. Heroin byl pro ně životní prioritou. Mezi stany, kde se někteří snaží kromě zimy celoročně žít, má útočiště i Katka Bradáčová.

Dříve žila rovněž ve stanu. Dnes je tomu ale jinak. Útočiště našla v kanálu bez světla. Redaktoři eXtra.cz její bydlení navštívili. Kromě několika použitých pneumatik, hromady odpadků, které tvoří igelitky, staré noviny a další odpad, je viditelné i místo, kde nejspíš Katka přečkává noc. Ovšem postel to rozhodně není. A kdo by hledal běžné vybavení, jako je stůl, židle, hledat bude marně.

Přítel Katky eXtra.cz prozradil, že nejznámější narkomanka v Česku v kanále jen přespává. "Je to jen bydlení přes noc," řekl nám Jirka, který s Katkou randí tři a půl roku. Kanál je jedna místnost o velikosti přibližně 30 metrů čtverečních. Kromě horního vchodu bez ocelového víka není jiné únikové cesty. Navíc do kanálu se slézá po nástupcích zalitých v betonu. V noci jde tedy o dost rizikový vchod...

Posuďte sami, v čem Katka žije. Jisté je jedno. Její život jde opět více z kopce...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy