Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Heroinová Katka promluvila pro eXtra.cz o své dceři a bolestné přítomnosti: Dnes jsem šťastná a nechci umřít

+ Dalších 14 fotografií
Hlavní hrdinka dokumentu Heleny Třeštíkové se rozhodla, že promluví o svém životě. Katka Bradáčová (40) na kameru přiblížila svůj aktuální život. Dva roky užívá metadon, což je látka, která narkomanům nahrazuje heroin. Má nového přítele, trpí zdravotními problémy a přála by si začít žít nový život. Také se svěřila, jak to má nyní s devítiletou dcerou Terezkou. Katka varuje mladé lidi, aby nezačínali s drogami. Lituje toho, že se dostala tam, kde nyní je.

Katka souhlasila s tím, že čtenářům eXtra.cz popíše, jak těžký je život narkomana. Závislost je něčím, co Katce Bradáčové naprosto změnilo život. Katka je pořád velmi inteligentní bytostí a sama si uvědomuje, že za všechny své životní problémy si může jen ona sama.

„Lituji toho. Lituji, že jsem s tím začala,“ říká dnes Katka. Je to věta, která se u ní opakuje několik let. Dokument Heleny Třeštíkové vznikl už v roce 2001.

„Jsem dva roky závislá na metadonu, občas si dám péčko,“ přiblížila Katka o současné fázi závislosti. Cesta ze závislosti je čím dál tím těžší. Je vůbec nějaká šance na změnu?

Heroinu už prý Katka dala sbohem. Mluví pravdu? Pokud by metadon do těla nedostala, bude jí hodně špatně. Mohla by zemřít.

„Kdybych si nedala, budu mít problémy nejen fyzické, ale i psychické,“ pokračovala Katka, jejíž život Helena Třeštíková zmapovala v několika dokumentárních filmech.

Na známou dokumentaristku Katka nevzpomíná nejlépe, prý kvůli tomu, že právě dokument jí v životě hodně ublížil. Ale sama ví, že s natočením dobrovolně souhlasila. Přitom se jí Třeštíková několikrát pokusila pomoct, snažila se Katku vyrvat ze spárů heroinové závislosti…

Katky život je monotonní, a i když má přes dva roky stálého partnera, moc zážitků, kterými by se pochlubila, není. Na ženě, které heroin zničil život, je vidět, že emoce jako smích či vzrušení, jsou pro ni čím dál vzdálenější.

Největší emocí, kterou Katka ukáže, je tak pláč. Zeptáme se jí na dceru Terezku, které je dnes 9 let. Katka se nadechne, že bude vyprávět. O Terezku se stará Katčina máma. Pak už Katka mluvit o dceři nechce.

Katka bere drogy od svých 16 let. Závislost ji pomalým způsobem zabíjí a Katka moc dobře ví, že hraje o čas. „Mám náběh na cirhózu jater,“ přiznává Katka. Řeči o HIV a AIDS jsou prý jen pomluvy lidí, kterým už nevěří.

Katka nemá střechu nad hlavou. Touží po ubytovně. Léto za pár dnů skončí. „Chtěli bychom do budoucna jít s přítelem na ubytovnu. Začít znovu,“ říká a snad tomu i věří. Na ulici prý není bezpečno.

„Lidé mě bijí. Fyzicky na mě útočí, protože jsem feťák,“ netají se žena, která se narodila jako krásné dítě do rodiny kolotočářů.

Dnes by mnoho věcí udělala jinak. Dnes by chtěla zase zažít nový život. Po kolikáté už…

Video s Katkou najdete ZDE.

Související články

Další články