Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Herečky Tomešová a Kerestešová SNĚDLY PLACENTU. Co na to Češi? Vzkazují, že žena přeci není zvíře v lese

Češkám se pojídání placenty většinou moc nelíbí…
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Už jste ochutnali polévku z placenty? Nebo guláš? Nebo jste si dali alespoň pilule z placenty vyrobené? Herečky Tomešová a Kerestešová se pochlubily, že placentu snědly. Co na to Češi? Většina veřejnosti je odsoudila.

Češky stále více experimentují s placentou. Někdo si po porodu udělá koktejl, někdo si nechá z placenty připravit kapsle, které pak pojídá v prvních týdnech po porodu. Třeba taková Míša Tomešová tvrdí, že pojídání placenty jí pomohlo psychicky – psali jsme ZDE. Ještě dále zašla Andrea Kerestešová. Ta okoštovala placentu jiné ženy – psali jsme ZDE.

Je placenta opravdu zdravá? Opravdu je v ní tolik živin, že ji matka po porodu má uvařit a pojídat? Na názor jsme se zeptali také odborníků. Kuchaře Zdeňka Pohlreicha a sexuologa Radima Uzla. Zdeněk Pohlreich si na začátku rozhovoru myslel, že si z něj děláme legraci. O pojídání placenty prý nic neslyšel – jeho názor najdete ZDE.

Radim Uzel nám řekl, že lidé jedí různé věci a že když byl v Číně, tak jen zíral, co si tam lidé dají na talíř – jeho podrobnou odpověď najdete ZDE.

A pak jsme se v anketě na Facebooku zeptali přímo vás. Zajímalo nás, co si o pojídání placenty myslí čtenáři eXtra.cz. Více než 90 procent lidí pojídání placenty odsoudilo jako nechutný počin. Asi tak pět procent mluvilo o živinách, že se to dá pochopit a pět procent radikálních biomatek tvrdilo, že pro ženu je pojídání placenty naprosto zásadním momentem.

Ti, kteří pojídání placenty obhajovali, uváděli, že to tak přeci dělají i zvířata v lese.

A jejich oponenti jim vzkazovali, že člověk přeci není zvíře. Zvíře si po vykonání potřeby třeba olíže zadek. To lidé také nedělají. Nebo samice, když vrhne mladé, tak často vybere nejslabší potomky a ty zardousí. Budou ženy také zakusovat nedonošené děti? Asi ne.

Diskuze to byla velmi bouřlivá. Pokud znáte někoho, kdo snědl svou placentu a chtěl by se o tomto zážitku rozpovídat, ozvěte se nám na adresu redakce@extra.cz.

Související články

Další články