Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Herecký svět přišel o další hvězdu: Božena Böhmová z Chalupářů se dožila 95 let

Herecký svět přišel o další hvězdu: Božena Böhmová z Chalupářů se dožila 95 let
Zdroj: Česká televize
+ Další 4 fotografie
úmrtí
Česká herecká scéna přišla o další úžasnou dámu. Známá herečka Božena Böhmová zemřela ve věku 95 let a do srdcí a pamětí diváků se zapsala například svou rolí v Nemocnici na kraji města nebo v Ženě za pultem. Na kontě má téměř 20 rolí v seriálech a více než 50 filmů.

Úžasná divadelní, filmová a seriálová herečka Božena Böhmová zemřela už v sobotu 25. července. O smutné zprávě informoval spisovatel Miroslav Graclík na svém Facebooku. Své herecké výkony předvedla například v Divadle mladých pionýrů, tam působila rok, Slezském divadle v Ostravě, kde byla dlouhých osm let, nebo také v pražském Divadle E. F. Buriana.

Hvězda menších rolí

Diváci, kteří jsou spíš fanoušci seriálů, ji mohou znát z Chalupářů, kde ztvárnila manželku předsedy JZD Mrázka, Rodáků, Ženy za pultem v roli pokladní Mlynářové nebo také z Nemocnice na kraji města, kde měla roli vrchní sálové sestry. Z filmů je dobré si připomenout například Hodíme se k sobě, miláčku...?, Čintamani & podvodník či Už zase skáču přes kaluže.

Böhmové hlas byl sem tam znít v rozhlase nebo dabingu, slyšet jste ji mohli například v sovětské pohádce Mrazík. Před 25 lety, při svých 70. narozeninách, dostala cenu Senior Prix od Herecké asociace.

Související články

Další články