Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Zemřel legendární Josef Abrhám (†82)! Milovanou Libuši Šafránkovou přežil o necelý rok

Zemřel Josef Abrhám: Herecká legenda odešla v 82 letech
Zdroj: Herminapress
+ Další 3 fotografie
Úmrtí

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela jedna z nejoblíbenějších hereckých legend Josef Abrhám (†82). Poslední chvilky života strávil v ústraní a starala se o něj jeho milovaná žena Libuše Šafránková (†68). Jenže ta ho opustila v červnu minulého roku. Informace o úmrtí potvrdil webu eXtra.cz herec Jan Kačer.

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela jedna z největších hereckých legend Josef Abrhám. Za svůj život ztvárnil stovky rolí a v několika filmech se objevil po boku své ženy, herečky Libuše Šafránkové. Ta ho opustila v osmašedesáti letech v červnu minulého roku.

Informace o Abrhámově skonu potvrdil webu eXtra.cz herec Jan Kačer (85). „Vím, co se stalo, nejsem v pořádku. Nejsem schopný telefonických rozhovorů,“ prozradil s tím, že Abrhám zemřel v pondělí večer.

Nejznámější role

Původně vystudoval DAMU a následně započal své angažmá v Divadle na Vinohradech. Krátce účinkoval i v Národním divadle.

Do povědomí diváků se dostal rolemi ve filmech Vrchní prchni, Marečku, podejte mi pero, Svatební cesta do Jiljí, Kulový blesk, Penzion pro svobodné pány nebo v seriálu Nemocnice na kraji města, kde ztvárnil doktora Arnošta Blažeje.

Setkání s Libuškou

Nejdříve byl osm let ve vztahu s Naďou Urbánkovou, jenže když potkal mladičkou herečku Libuši Šafránkovou, všechno se změnilo. Spolu byli od roku 1976 až do její smrti v roce 2021 a v českém showbyznyse byli považováni za jeden z nejstabilnějších párů. Společně měli jednoho syna Josefa, který se narodil v roce 1977.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy