„Jsem moc ráda, že tato výstava připomíná a hlavně zachovává odkaz úžasného kulturního dědictví, jako je tvorba Studia Bratři v triku. Díky své kariéře jsem se dostala na různé mezinárodní festivaly, z kterých moc dobře vím, že ta odezva na české a animované pohádky je velmi pozitivní. Přála bych si, aby výstavu vidělo co nejvíce návštěvníků,“ řekla na zahájení výstavy Yvetta Blanarovičová.

Výstava shrnuje to nejlepší ze sedmi dekád Studia Bratři v triku. V první části se návštěvníci seznámí s ultrafány Jiřího Trnky a původními fázemi na pauzovacím papíře od Zdeňka Smetany. Druhá část zobrazuje zakázkovou a programovou tvorbu, ve které vznikaly filmy pro dospělé. Od té se návštěvníci přesunou do třetí části expozice, která ukazuje jednotlivé profese animovaného filmu. Hlavní dominantou je zde interaktivní koutek s tvůrčí dílnou, ve kterém se budou konat workshopy pro děti. Vyzkouší si zde jednotlivé fáze výroby kresleného filmu nebo projekční praxinoskop.

Jestli se chcete také vrátit do dětství nebo svým ratolestem ukázat, na čem jste jako malí vyrůstali, jak to s takovými kreslenými postavičkami chodí, tak si určitě stejně jako Yvetta udělejte výlet do Brandýsa na Labem do Oblastního muzea Praha-východ, kde se pyšní vystavenými exponáty na počest 70 let Studia Bratři v triku.