Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Herečka se smutným osudem: Takhle šel čas s hvězdou Ulice Hanou Maciuchovou

Herečka se smutným osudem: Takhle šel čas s hvězdou Ulice Hanou Maciuchovou
Zdroj: ČT / Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
narozeniny
Legendární herečka Hana Maciuchová slaví 75. narozeniny. Život jí však nerozdal ty nejlepší karty, naopak si dost vytrpěla, co se týče zdraví. Představitelka Miriam Hejlové z nekonečného seriálu Ulice totiž před časem onemocněla rakovinu, ze které se sice dostala, ale stále je tu riziko, že se zákeřná nemoc vrátí. Připomeňte si s námi, jak se změnila Anče z Krkonošských pohádek.

Valná většina televizních diváků si Hanu Maciuchovou pamatuje hlavně pro její dlouholetou roli Miriam Hejlové z nekonečného seriálu Ulice. Ti, kteří dávají přednost divadlu, ji za normálních okolností mohou nejčastěji vidět v Divadle na Vinohradech. Kvůli zdraví však musela před několika lety na chvíli všeho nechat a poprat se se zákeřnou nemocí.

S rakovinou se rozhodla bojovat

Oblíbená herečka se postavila ke zlému karcinomu prsu čelem a podstoupila náročnou operaci, po které následovala léčba. Svůj boj s rakovinou nevzdala a to se vyplatilo, protože nad nemocí vyhrála. Avšak stále existuje riziko, že se jí jednou vrátí. Podle lékařů nešlo o rakovinu, která vznikla geneticky, mohla však vzniknout kvůli velkému stresu z pracovního vypětí.

"Je to závažná nemoc, a proto jsem stále pod dohledem lékařů. Diagnóza, kterou jsem si prošla, musí být stále hlídaná. Celkově se teď cítím skvěle a znovu pracuji naplno, ale uvědomuji si, že komplikace mohou nastat. Nepřipouštím si to ale," řekla herečka před čtyřmi lety redakci eXtra.cz.

Nemohla mít děti

Nemoc stála i za velikou bolestí herečky - nikdy nemohla mít děti. „Roli matky jsem hrála mockrát, ale v reálu jsem se matkou nikdy nestala,“ posteskla si herečka v rozhovoru pro časopis Instinkt. Za faktem, že nikdy nebude mít dítě, stála vážná nemoc, která Maciuchovou potkala v jejích třiceti pěti letech.

„Bylo to v roce 1980, kdy jsem vážně onemocněla. Musela jsem tehdy na operaci. Když jsem se po ní probrala, tak ke mně přišli lékaři a oznámili mi, že už nikdy nebudu mít děti,“ přiznala Maciuchová.

Divadelní, seriálová a filmová herečka si však nenechala vzít radost zákeřnou nemocí a pokračuje v hraní dál. Připomeňte si s námi, jak vypadala oslavenkyně, když ve filmech začínala, jak ztvárnila Anče z Krkonošských pohádek a jak vypadá dnes. Můžete se podělit do komentářů s tím, v jaké roli máte Maciuchovou nejraději!

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy