Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Herečka nebo rogalo? Princezna Arabela se málem vznesla nad Vary

 Jana Nagyová: Arabela málem kroužila nad Vary
Zdroj: Se souhlasem Mattoni
+ Dalších 6 fotografií
silné větry

Ačkoli Jiří Bartoška (75) dokáže jako prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zařídit snad cokoli, počasí do jeho kompetencí bohužel nepatří. Kvůli silnému větru si málem udělala okružní let nad Vary herečka Jana Nagyová (63), která s bannerem s vlastní podobiznou připevněným na zádech přijela společně s hercem a režisérem Janem Budařem (44) představit festivalu novou pohádku Princ Mamánek. Létající Arabela

Filmový festival v Karlových Varech s sebou samozřejmě přináší i řadu snímků pro děti. Jedním z nich byla i zbrusu nová pohádka Princ Mamánek, která se oficálně dostane na stříbrná plátna letos na podzim. Dětský film představil v rámci karlovarského filmového festivalu herec Jan Budař, který nejenže se stal pohádkovým princem, ale zároveň se postaral i o režii a scénář.

Po jeho boku se na tiskové konferenci v hotelu Thermal objevila herečka Jana Nagyová, která si v Budařově pohádce střihne roli královny matky. Nagyová, kterou kdysi milovaly nejen všechny děti, ale dozajista i jejich tatínkové jako krásnou princeznu Arabelu, se díky Budařově projektu vrátila po několika desítkách let zpět na plac.

Pohádku Princ Mamánek od počátku provázela řada menších i větších karambolů. Natáčení se muselo několikrát odložit kvůli finančním problémům a pár vrásek na čele tvůrcům přidalo i hledání vhodné adeptky na roli pohádkové královny. Potíže na Jana a Janu ovšem čekaly i v Karlových Varech, a to v podobě dvou bannerů s jejich podobiznami v nadživotní velikosti.

Herci totiž pro své obří dekorace neměli odvoz. Nedalo se tedy svítit a Jan s Janou museli vzít každý své "pohádkové já" na záda. Cestu, která od karlovarského hotelu Thermal až k dalšímu ze slavných místních hotelů Pupp měří zhruba necelé dva kilometry, režisérovi i herečce značně znepříjemňoval vítr. Ten se v jednu chvíli opřel do Janina obřího kartonu na zádech s takovou intenzitou, že se téměř proměnil v rogalo a hrozilo, že se bývalá Arabela i bez použití kouzelného prstenu vznese a udělá si menší okružní let nad městem.

Veliký comeback

Nagyová, která svou hereckou kariéru ukončila koncem 80. let minulého století, ale není žádná princezna s hvězdnými manýry. Na rozdíl od obřího banneru, který se nakonec zlomil, ona dokázala ustát nejen svou opět nabytou slávu, ale i dující karlovarské větry. Zůstala nohama pevně na zemi a nakonec se odměnila zaslouženou kapkou lahodného drinku.

Herečka Jana Nagyová se kdysi proslavila coby krásná princezna Arabela ve stejnojmenném československém pohádkovém seriálu. Před kamerou se opět objevila po několika desítkách let, a to souhrou zvláštních okolností, které celý film Princ Mamánek od počátku provázely.

Původně tvůrci filmu do role královny oslovili národem milovanou herečku Libuši Šafránkovou (†68), ta ale prý s díky odmítla. Následně si měla matku prince Mamánka zahrát další ze slavných hereček Hana Maciuchová (✝75), jenže hvězda naší kinematografie bohužel zemřela. Nakonec Budař zkusil oslovit právě Arabelu Janu Nagyovou, pro kterou je účinkování ve filmové pohádce hereckým comebackem.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy