Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Herečka Jitka Sedláčková to neměla vždy jednoduché: Problémy řešila alkoholem

Herečka Jitka Sedláčková to neměla vždy jednoduché: Problémy řešila alkoholem
Zdroj: facebook
životní příběh
Televizní a divadelní herečka Jitka Sedláčková (58) je spoluzakladatelkou hned dvou divadel: Divadla v Řeznické a Divadla Kampa. Dlouhá léta bylo její jméno spojené i s Divadlem pod Palmovkou. Její životní příběh je pěkná centrifuga, ze které ale vyšla silnější. Některé zatím neznámé detaily určitě prozradí v páteční Všechnopárty Karla Šípa.

Herečka Jitka Sedláčková se odmala věnovala klavíru a navštěvovala dramatický kroužek. Po ukončení gymnázia vystudovala DAMU. První angažmá získala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Účinkovala i v Národním divadle v Brně. Pak natrvalo zakotvila v Praze. Léta působila v souboru pražského Divadla pod Palmovkou a je i spoluzakladatelkou Divadla v Řeznické a Divadla Kampa Hrála ale i v Divadle Na Jezerce, v Semaforu, Viole nebo v Divadle Bez zábradlí.

Zahrála si i ve filmu Fotograf a v seriálu VIP vraždy. Uchytila se tedy nejen na divadelních prknech, ale i v televizi.

Jenže ne vždy to měla Jitka jednoduché. Potýkala se totiž s démonem jménem alkohol. V době, kdy jí maminka zemřela na rakovinu a po 25 letech dostala vyhazov z Divadla pod Palmovkou, se rozhodla problémy a smutek řešit právě alkoholem. Nakonec se však zvedla ze dna, vrátila se zpět do reálného života. A nejen to. V profesním životě se jí velmi daří.

Momentálně hraje v Divadle na Jezerce ve hře Je úchvatná v režii Jana Hřebejka Za roli nejhorší zpěvačky Florence Jenkins Foster byla dokonce letos nominována na Cenu Thálie

Vidět ji můžete i v autorském projektu Můžem i s mužem spolu s Dášou Zázvůrkovou, Kateřinou Kairou Hrachovcovou a Vandou Hybnerovou Na podzim bude mít televizní premiéru film Nonstop Lahůdky z cyklu Jak si nepodělat život a v prosinci půjde do kin film Špindl 2

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy