Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Herečka Hana Maciuchová otevřeně o Vánocích: Jsou to přenádherné svátky a dárky miluji!

Hana Maciuchová miluje Vánoce.
Zdroj: profimedia.cz/oficiální zdroj
+ Další fotografie
Hana Maciuchová (71) má za sebou velmi náročný rok. Lékaři u oblíbené herečky diagnostikovali zhoubný nádor, nad kterým naštěstí po dlouhých měsících zvítězila. I proto se bývalé hvězdě seriálu Ulice nemůžeme divit, že se již nemůže dočkat, až si během vánočních svátků odpočine.

„Jako vždy odjedu na Moravu ke své rodině. Tam se sejdeme všichni a dá se říct, že v několika večerech přivítáme Ježíška, poděkujeme mu za dary, budeme zpívat a těšit se rodinnou sounáležitostí,“ prozradila herečka, která devět dní před Štědrým večerem nemá stále všechno připravené.

„Přichystaná jsem jenom částečně, protože jsem nyní zrovna ve velkém časovém presu, který opadne ke konci týdne. Již jsem si naordinovala dny, kdy se budu věnovat jenom dárkům,“ přiznala se Maciuchová, která má plný diář i na začátku příštího týdne.

Od 19., 20. a 21. prosince vystoupí v pražské Lucerně na koncertě Dagmar Peckové a Štěpána Raka Společně a vánočně. Maciuchová ale nebude zpívat, nýbrž recitovat.

„Velmi se těším na svátečně naladěné společenství. Já budu recitovat poezii básníka a grafika Bohuslava Reynka. Jsou to přenádherné básně, které jsou plné naděje a řekla bych, že povznášejí duši. Myslím si, že je to objekt pro tu slavnostní náladu,“ prozradila herečka, která se ale zpívání nevyhne.

„My s rodinou prozpíváme celý zpěvník. Velmi vřele děkujeme Ježíškovi a jsme rádi, že se narodil, je velkorysý a nezapomíná na nás,“ dodala herečka, která se přiznala, že přestože nemá nikdy konkrétní přání, dárky miluje.

„Vánoce jsou přenádherné svátky nejen v tom, že se lidé obdarovávají, ale ještě mnoha dalšími věcmi,“ říká Hana Maciuchová s tím, že si nedokáže představit, že by vánoční svátky trávila v zahraničí.

„Nikdy jsem Vánoce v zahraničí netrávila a zatím si to nedokážu představit. Mám 96letého tatínka a rodinu, se kterou se ráda setkávám, že trávit s nimi Vánoce je pro mě velká radost, takže bych se o to nechtěla ochudit. Ale nezříkám se ničeho a chápu lidi, kteří tak činí. Je to jejich volba a mohou vyjíždět z mnoha důvodů,“ dodala herečka.

Kromě Hany Maciuchové budou hosty Dagmar Peckové a Štěpána Raka Bára Hrzánová, která přednese úvahu Daniely Fischerové s názvem Prohlubinka. 21. 12. vystřídá Báru Hrzánovou Taťjana Medvecká se slavnou Romancí štědrovečerní od Jana Nerudy.

Hudební žánr rozšíří kytarista a skladatel Jan Matěj Rak, který na unikátní historickou kytaru zahraje kompozici svého dávného předka Josefa Antonína Seydla. Dalšími významnými hudebními hosty budou Wihanovo kvarteto a soubor Barocco sempre giovane.

Celý večer bude provázet slovem Alfred Strejček, který společně se Štěpánem Rakem nabídne i pozoruhodný vánoční melodram.

Související články

Další články