Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Herečka Daniela Kolářová slaví 72 let: Spojovali ji s Hanzlíkem, jejím osudovým mužem byl ale někdo úplně jiný

Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Další 2 fotografie
Léto s Kovbojem, Na samotě u lesa, Obecná škola, Taková normální rodinka, Setkání v červenci či Noc na Karlštejně - to je jen krátký výčet skvělých filmových titulů, v nichž se objevila vynikající Daniela Kolářová. Dnes si tato oblíbená herečka připomíná významné životní jubileum 72 let.

Ačkoliv je herecká dráha Daniely Kolářové bohatá na výtečné a zajímavé filmové i televizní role, sama se považuje hlavně za divadelní herečku. Dlouhé roky tvořila populární herecké duo s kolegou Jaromírem Hanzlíkem, s nímž hrála i na prknech Divadla na Vinohradech.

Jako malá se Daniela věnovala sportu a po maturitě chtěla studovat sportovní vysokou školu. Jenže ji bavilo i divadlo, které nakonec zvítězilo. V roce 1964 Kolářová zamířila na pražskou DAMU, kde se jejími spolužáky staly takové hvězdy, jako například Hana Maciuchová, Ladislav Potměšil či její budoucí manžel Jiří Ornest.

Už na škole byla Daniela velmi úspěšná. Ve třetím ročníku si zahrála ve filmu Soukromá vichřice, objevila se i v seriálu Sňatky z rozumu. S Jaromírem Hanzlíkem se poprvé před kamerou potkala ve snímku Slasti otce vlasti. Sedli si jak po herecké, tak po lidské stránce a byli jedním z nejoblíbenějších filmových párů. Diváci si je oblíbili jak v muzikálu Noc na Karlštejně, tak třeba v komedii Léto s kovbojem.

Co se týče soukromého života, herečka se provdala za svého bývalého spolužáka, herce a režiséra Jiřího Ornesta. Tomu porodila dva syny, ale manželství nebylo ideální. Ornest byl Kolářové nevěrný, a tak se dvojice po čtrnácti letech rozvedla. Jenže postupem času začala žena i synové režisérovi chybět, a tak se pár dal postupně znovu dohromady, dokonce se konala druhá svatba.

V posledních letech ale společně prožívali těžké období – Ornest prodělal operaci srdce, která nedopadla nejlépe a navíc bojoval s karcinomem močového měchýře, který se mu loni v dubnu stal osudným. Herečku už prý nesužuje taková bolest jako na začátku, ale manžel jí pochopitelně velmi chybí.

Související články

Další články