Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Herečka Angela Lansbury slaví 94 let: Legendární Jessica Fletcher v osobním životě trpěla

Zdroj: Facebook
+ Dalších 8 fotografií
výročí
Angela Lansbury, českým divákům nejlépe známá jako Jessica Fletcher z oblíbeného kriminálního seriálu To je vražda, napsala, slaví 94. narozeniny. V herecké činnosti je aktivní už od roku 1944 a před kamerami se objevuje dodnes. Ačkoliv seznam snímků a seriálu, ve kterých účinkovala, je skutečně obsáhlý, pro celý svět zůstane navždy herečkou jedné role.

Britská herečka a zpěvačka Angela Lansbury se narodila 16. října 1925. Už když jí bylo 19, objevila se ve svém prvním filmu. Ačkoliv se hraní stále aktivně věnuje, pro mnohé diváky z celého světa zůstane navždy herečkou jedné role. Nejvíce ji totiž proslavila postava Jessicy Fletcher v kriminálním seriálu To je vražda, napsala

Angela se dočkala mnoha ocenění, včetně Zlatého glóbu či divadelních cen Tony. Ani to jí však nezaručilo, že nebude už do konce života zaškatulkována jako ta otravná spisovatelka ze seriálu, v němž spolu s detektivy řešila vraždy.

Ačkoliv by se mohli mnozí divit tomu, že ve svém věku ještě nepověsila herecké řemeslo na hřebík, u tak aktivní dámy se není nad čím podivovat. Ještě před rokem totiž prohlásila, že je připravená na každou nabídku, která ji přijde. V roce 2018 dokonce hrála hned ve třech snímcích. Seriál To je vražda, napsala, ji však životem provázel dlouhých 12 let a tak je jasné, že se může objevit ještě v čemkoliv, ale navždy zůstane Jessicou Fletcher.

Sama ale přiznává, že jí to nevadí. Role pro ní totiž byla vysvobozením z útrap, které prožívala v osobním životě. Její první muž byl homosexuál a děti propadly drogám. Syn Anthony i dcera Deidra začali na marihuaně, následně přešli k heroinu. Oba proto herečka odvezla na samotu do Irska, kde strávili víc než rok svých životů a oba se ze svých závislostí vymanili.

Osobní život herečky nikdy nebyl příliš skvělý, role Fletcher jí dala možnost zapomenout na všechno špatné, užít si života a dočkat se ocenění, která si tolik zasloužila. Dnes jejím dětem táhne na 70 a ona si užívá života přesně tak, jak chtěla dřív - na divadelních pódiích a před kamerou.

Související články

Další články