Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Herec Robert Englund slaví 73: Jak dnes vypadá představitel Freddyho Kruegera

Herec Robert Englund slaví 73: Jak dnes vypadá představitel Freddyho Kruegera
Zdroj: New Line Cinema
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Robert Englund, který se lidem nesmazatelně zapsal do paměti jako Freddy Krueger z hororů Noční můra v Elm Street, dnes slaví 73. narozeniny. Na svou nejslavnější roli vzpomíná s láskou a tvrdí, že i když by se do ní znovu rád vžil, cítí se na ni už moc starý. Herectví se věnuje i nadále, jako vraždící stvůra by se prý už ale neuplatnil.

Ačkoliv si zahrál v nespočtu filmů i seriálů, už navždy zůstane lidem v paměti jako Freddy Krueger Herec Robert Englund dokázal hororovou vraždící stvůru v řadě filmů Noční můra v Elm Street ztvárnit tak dokonale, že ho díky ní znají i lidé, kteří tomuto žánru úplně nefandí.

Kdo je Robert Englund

Kdo je Robert Englund

Americký herec Robert Englund se narodil 6. června 1947 v Glendale. Herectví začal studovat už ve 12 letech a jeho prvním filmem byl snímek Buster and Billie z roku 1974. Do povědomí diváků ale vešel až jako Freddy Krueger z hororů Noční můra v Elm Street. První díl vyšel v roce 1984 a obzvláště fanoušci hororového žánru si neumí představit, že by se této role ujal kdokoliv jiný.

Už v uplynulých letech Englund několikrát řekl, že roli Kruegera si pravděpodobně nezopakuje - prý se na natáčení filmu, kde nejrůznějšími způsoby vraždí své spící oběti, už zkrátka necítí. „Možná bych natočil ještě jeden film, ale musel bych být nadopovaný vitaminem C,“ řekl herec.

„Já už prostě nejsem Freddy, nedokázal bych natočit ještě dalších 7 nebo 8 filmů. Musíme pro tu roli najít nového herce, někoho, koho budou diváci milovat a ve kterého budeme věřit, že Kruegera zvládne zosobnit se ctí,“ vysvětlil Englund.

Robert Englund a čas

Oblíbený hororový herec se sice roli Freddyho už téměř vyhýbá, rád ale hraje ve filmech, které zapadají do žánru, kterým se proslavil. V roce 2019 se objevil ve snímcích The Gathering a Abruptio, tedy hororech, které se setkaly s diváckou přízní. Objevil se ale i v řadě známých seriálů jako Goldbergovi, Myšlenky zločince či Lovci duchů. Herectví tedy na hřebík pověsit nehodlá.

Englund naštěstí zůstává téměř stejný. Za léta v branži mu sice přibylo pár vrásek a nechal si narůst prošedivělý plnovous, rozhodně je to ale stále velmi sympatický člověk, který miluje své fanoušky i roli, která mu přinesla slávu. Na to, jak dnes vypadá, se podívejte v galerii.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy