Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Herec Miroslav Hanuš dnes slaví 55 let: Představitel svérázného Tondy Hložánka z Ulice trpí depresemi

Miroslav Hanuš, představitel bývalého radního Hložánka ze seriálu Ulice,
dnes sfoukne 55 svíček.
Zdroj: Facebook/Ulice
+ Další 2 fotografie
Herce a režiséra Miroslava Hanuše, který dnes slaví 55. narozeniny, znáte pravděpodobně nejvíce díky roli Antonína Hložánka z nekonečného seriálu Ulice. V televizi působí sice jako svéráz, v soukromí je prý ale hodně plachý a dokonce prý trpí psychickými potížemi.

Miroslav Hanuš se narodil v Praze, kde studoval ekonomickou školu. Následně se rozhodl pro hereckou kariéru, co ho k ní ale vedlo, prý dodnes netuší. V roce 1987 tedy absolvoval DAMU, ale jako jevištní mistr. Jeho kroky poté vedly do kladenského Divadla Jaroslava Průchy, následně zpět do Prahy do Divadla Labyrint. Dnes jej můžete vídat v Divadle v Dlouhé. Jako režisér hostuje i v dalších divadlech (Studio Dva či Městská divadla pražská).

Do širšího povědomí diváků se zapsal svou rolí dnes už bývalého starosty Tondy Hložánka ze seriálu Ulice. Jeho postavu sebestředného radního zpočátku nikdo v lásce moc neměl, ale mrtvice, kterou Hložánek utrpěl, charakter role dost změnila. Tonda je od té doby jednou z nejoblíbenějších postav v seriálu.

Hanuš, kterého mimo jiné můžete znát i ze seriálu Případy 1. oddělení, sice na někoho může působit jako pedant, ve skutečnosti je ale prý křehkou duší. Od mládí trpí těžkými depresemi, s nimiž se léčí, a jsou prý dny, kdy není schopen zkoušet. Jeho křehkost je možná podmíněna tím, že je otcem tří dcer. Ty má s choreografkou a bývalou tanečnicí Janou Hanušovou.

Související články

Další články