Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Herec Martin Finger z Devadesátek: Maminka se mu zabila, otec s ním poté nemluvil

Herec Martin Finger.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Tragédie

Herec Martin Finger (51) je jednou z hvězd seriálu České televize Devadesátky, kde ztvárnil kapitána Plíška. A stejně jako v seriálu, ani v osobním životě to neměl zrovna jednoduché. Jak informoval Blesk, jeho maminka spáchala sebevraždu a tatínek s ním od té doby přestal mluvit.

Seriál Devadesátky je doslova hitem České televize a jeden z hlavních představitelů herec Martin Finger září v roli kapitána Plíška. Jenže soukromý život tohoto herce je poznamenán nehezkou tragédií.

Když mu bylo pětadvacet, hrál v Národním divadle po boku hvězd jako František Němec (78), Josef Abrhám (82) či Libuška Šafránková (†68). „Při mém úplně posledním rozhovoru s maminkou, o kterém jsem v tu chvíli nevěděl, že je poslední, mi říkala, že je šťastná, že jsem se v té Praze uchytil a že už se o sebe dokážu postarat sám. V tu chvíli už na sebevraždu myslela, tím jsem si jistý. Taky ji asi dva nebo tři dny nato uskutečnila. Stalo se to hned, když jsme se spolužáky z DAMU odjeli na tři týdny do Irska,“ prozradil Blesku Finger.

O smrti se dozvěděl až později

Tehdy ještě mobil neměl, Martin si tedy užíval v Irsku a o smrti milované maminky se dozvěděl, až když přijel zpět do Prahy. Měla se sama utopit v přehradě Krásno „Vrátili jsme se s přítelkyní z Irska, ještě s báglem na zádech jsem pustil záznamník na telefonu a kuchyň rozkrojil strejdův vyděšený hlas: „Marťo, máma se utopila, přijeď,“ popisoval dále herec, kterému tato tragédie změnila život.

Jak v rozhovoru dále dodal, když se o tom dozvěděl, dlouho stál nehybně uprostřed kuchyně a pak se šel vykoupat. „Vlezl jsem do vany, pustil vodu a začal brečet. Od té chvíle můj život nebyl jako dřív,“ doplnil Finger, který si následně změnil příjmení na matčino. „Táta mi to nikdy neodpustil. Přestal se mnou komunikovat. Zemřel o čtyři roky později a já už se s ním nestihl smířit,“ dodal zdrceně Martin Finger.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy