Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Herec Libíček zemřel při natáčení Jak utopit dr. Mráčka: Živého ho naposledy viděl Hanzlík

Zdroj: csfd.cz
+ Další fotografie
Tragédie
Kdo by neznal slavnou komedii ze sedmdesátých let Jak utopit doktora Mráčka. I když se jedná o úsměvnou veselohru, vzpomínky na její natáčení má pro tvůrce i herce velmi hořkou příchuť. Přímo na place totiž zemřel herec Jan Libíček (†42). Scény se kvůli jeho náhlé smrti musely přetáčet a to nebylo jedinou tragédií, která herce z této komedie potkala.

Slavná filmová komedie byla natočena v roce 1974. Příběh lásky vodnické dívky Jany a smrtelníka doktora Mráčka mají lidé rádi i po desetiletí od jeho natočení. Bohužel herce provázela jedna tragédie za druhou.

Herec Jan Libíček původně ztvárňoval roli vodníka Aloise, jehož bratry skvěle zahrál Vladimír Menšík a František Filipovský. Libíčka už dlouhou dobu trápilo zdraví. Měl cukrovku a doktorů se bál. Tato kombinace zapříčinila jeho předčasnou smrt. K té došlo přímo na natáčení jedné ze scén.

Když bratrské trio čeká na břehu na doktora Mráčka, aby ho mohli utopit, Libíčkovi se udělalo špatně, zkolaboval a spadl do vody. Záchranáři ho ihned převezli do nemocnice. Ještě v sanitce ale zemřel. Jeho roli nahradil Zdeněk Řehoř, který do vodnické rodiny skvěle zapadl.

Ve filmu hrají hlavní role i Stella Zázvorková a Miloš Kopecký, kteří ve skutečnosti byli manželé. I když jenom rok, stačila se jim narodit dcera Jana. Ta ale zemřela předčasně, když v patnácti letech spáchala sebevraždu.

Další tragický osud postihl rodinu herce Vlastimila Haška, který v komedii ztvárnil kamaráda doktora Mráčka Honzu. Ten totiž zemřel na infarkt, což neunesl jeho syn, který se proto v pětadvaceti letech oběsil. Obrovskou ránu to představovalo pro Haškovu manželku herečku Danu Syslovou, ta během roku přišla o manžela i syna.

Tragicky skončil i život Jiřího Hrzána. Tomu se stala osudnou láska k výškám a ženám. Zemřel totiž na následky pádu z pátého patra, když lezl za jednou z žen po hromosvodu.

Související články

Další články