Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Herec Jim Carrey má kontroverzní názory na očkování: Odborníci je nemůžou vystát

Jim Carrey je odpůrce povinného očkování.
Zdroj: Profimedia, Pixabay, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
kritika
Hollywoodská superstar Jim Carrey (58) již řadu let ostře vystupuje proti povinnému očkování, kvůli čemuž se opakovaně stává terčem kritiky nejen z vědeckých kruhů. V jeho názorech ho ovlivnila bývalá partnerka Jenny McCarthy, modelka a bývalá playmate časopisu Playboy.

Jim Carrey je herec a producent kanadského původu, držitel dvou Zlatých glóbů, jehož kariéra začala stoupat v osmdesátých letech 20. století. V Hollywoodu je aktivní dosud, což dokazuje jeho nedávné vystoupení v komediální show Saturday Night Live. V ní potvrdil svůj politický aktivismus ztvárněním demokrata Joea Bidena (78), který ve volbách zvítězil nad Donaldem Trumpem (74) a stal se tak 46. prezidentem USA. Jako nejmladší ze čtyř sourozenců si však Jim Carrey pamatuje i neveselé období života, kdy byl v podstatě bezdomovcem a žil v dodávce.

Jim Carrey a jeho herecká dráha

Poprvé na sebe upozornil účinkováním v legendárním televizním seriálu In Living Color (1990), který parodoval černošské problémy své doby značně nekonformním způsobem. Díky výrazné  mimice na sebe rychle strhl pozornost, což mu dopomohlo získat další role, např. ve fenomenální Masce, Blbém a blbějším nebo Ace Venturovi Zvířecím detektivovi (vše 1994).

Trpělivě budovanou pozici hollywoodské opory posiloval i nadále, např. ve snímcích Lhář, lhář (1997) nebo Truman Show (1999). I poté byl ovšem oblíbený hlavně u širšího publika, kritici jeho výkony příliš neuznávali. To se změnilo po jeho skvělých výkonech ve filmech Muž na Měsíci (1999, režie Miloš Forman) nebo Věčný svit neposkvrněné mysli (2004).

Jim Carrey a playmate Jenny McCarthy

Do hledáčku médií se dostal i díky osobnímu životu. Značnou pozornost poutalo kupříkladu jeho randění s herečkou Jenny McCarthy (48), která kariéru odstartovala roku 1993 jako modelka časopisu Playboy (byla dokonce zvolena za playmate tohoto roku).

Zpočátku svůj vztah tutlali, ale poté, co se od 2006 začali pravidelně objevovat jako pár na veřejnosti, zvolili v této oblasti otevřenější přístup. Jejich románek skončil o čtyři roky později, kdy se rozešli.

Kořeny kontroverzních názorů Jima Carreyho na očkování

McCarthy je rovněž autorkou konspiračních teorií týkajících se očkování. Těmi jednoznačně ovlivnila i svého expartnera, který je přijal za své a dále je šíří, přestože se 2018 oženil s herečkou a komičkou Ginger Gonzaga (37).

V roce 2009 tak například na on-line portále Huffington Post publikoval text, v němž jednoznačně odmítl povinné dětské očkování. V článku mj. označil propagátory této myšlenky za zaslepence a pediatrické asociace je prosazující za trubce. V příspěvku na Twitteru následně tehdejšího kalifornského guvernéra vyzval ke změně oficiálního postoje tohoto amerického státu v této oblasti.

Je Jim Carrey proti očkování?

Za tyto své postoje si vysloužil smršť kritických reakcí z vědeckých i nevědeckých kruhů.

Ředitele filadelfského Centra vývoje dětských vakcín dokonce rozohnil do té míry, že tento bez okolků označil jeho názory za nejen dezinformační, ale také velmi nebezpečné. Neodpustil si ani rýpnutí, že jako herci mu naprosto nepřísluší podobná prohlášení zveřejňovat, jelikož je pronáší bez ohledu na řadu negativních důsledků, jež podobnými vyjádřeními může způsobit.

V reakci na to Carrey zmínil, že není zapřisáhlým odpůrcem veškerého očkování, jen odmítá negativní dopady neurotoxinů na lidský organismus.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy