Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Herec Jakub Nemčok (22): Hvězda seriálu #martyisdead se musela k roli prolíbat

Na seriálu #martyisdead spolupracovali tvůrci s odborníky na internetovou bezpečnost.
Zdroj: MALL.TV
+ Další 2 fotografie
NOVÁ HVĚZDA
Herec Jakub Nemčok jde z jedné role do druhé. Dvaadvacetiletý představitel Martyho ze seriálu #martyisdead se věnuje dabingu, herectví i moderátorství. Svůj hlas propůjčil za tu dobu už stovkám postav z filmů i seriálů. Za svou dabingovou práci získal v roce 2013 Zvláštní cenu Františka Filipovského za mimořádný dětský herecký výkon.

Internetový seriál o kyberšikaně #martyisdead se stal prvním českým dílem nominovaným na cenu Emmy. Nejen to, #martyisdead nakonec cenu i získal, čímž se zapsal do historie české kinematografie. Lví podíl na tom měl výkon Jakuba Nemčoka v titulní roli Martyho. Ačkoliv je Jakubovi už 22 let, nebyl problém uvěřit mu středoškoláka.

Nemčokovy začátky v dabingu

Jakub se odmala věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčil za tu dobu už stovkám postav z filmů i seriálů. Za svou dabingovou práci získal v roce 2013 Zvláštní cenu Františka Filipovského za mimořádný dětský herecký výkon ve filmu Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko. Prvním snímkem, ve kterém jsme ho mohli nejen slyšet, ale i vidět, byli Zajatci Ďáblova chřtánu. Od té doby jde Jakub z jedné role do druhé. V jeho profesním životopisu najdeme seriály Mordparta nebo film Něžné vlny. Také byl moderátorem dětského pořadu Wifina, který stále běží na ČT :D.

#martyisdead z něj udělal hvězdu

Seriál internetové televize Mall.tv se stal u diváků i kritiky velkým hitem. Aby roli získal, musel Jakub projít konkurzem a kamerovými zkouškami. „Vybrali scénu, kdy se Marty snaží dostat ze své přítelkyně choulostivé fotky, takže jsem se musel na castingu líbat se spoustou protagonistek, aby našli ten správný pár,“ popsal svůj náročný konkurz. Loni se pak talentovaný herec objevil v jedné z hlavních rolí seriálu České televize Láska v čase korony, který se natáčel během první vlny pandemie koronaviru.

Úspěšní sourozenci

Jakub má sestru Annu, která se také dříve věnovala dabingu. Tuto kariéru ale vyměnila za dráhu úspěšné tanečnice cross dance. Shodou okolností se bude pokračování #martyisdead jmenovat #annaismissing. Premiéru bude mít v letošním roce a bude se na co těšit, protože za seriálem stojí stejný tvůrčí tým jako za první sérií. Více se dozvíte v dnešní Show Jana Krause, kam zavítají Jakub a režisér obou sérií Pavel Soukup.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy