Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Herec a dabér Radek Kuchař exhiboval v obchodním centru bez roušky: Omlouvat se nebudu

Radek Kuchař bez roušky.
Zdroj: archiv R. Kuchaře
+ Dalších 6 fotografií
VYJÁDŘENÍ
Řadu lidí pobouřilo chování herce a dabéra Radka Kuchaře, který na svou sociální síť přidal provokativní fotku, na níž je s dětmi v době počínající druhé vlny pandemie koronaviru v obchoním centru bez roušek, zatímco řada jiných lidí dodržuje nařízení a roušky nosí. Jak se staví k nevoli lidí, kteří ho za porušení příkazu pranýřují?

Radek Kuchař odmítá kritiku

„Za náma na Chodově samí nemocní lidé. Viděl jsem tu strašně moc nemocných. Prosím vás, lidi, když jste nemocní, zůstaňte doma,“ provokoval Radek Kuchař u snímku s ratolestmi.

„Ne, jsou jen ohleduplní,“ reagovala na něj chladně například Linda Finková (52). Jiní se do něj pustili mnohem nesmlouvavěji.

Omluva nebude

Ani s odstupem času herci nepřipadá, že by udělal něco hloupého.

„Proboha, to už jsme na tom tak špatně, že bereme smrtelně vážně i nevinný fór? Vážně se za něj nebudu omlouvat. Proti rouškám nic nemám. Je to symbol ohleduplnosti lidí mezi sebou, i když tedy samozřejmě nevíme, jestli je to vůbec k něčemu dobré,“ vysvětlil svůj postoj pro eXtra.cz.

„To se zatím neví. Lidi jsou teď přecitlivělí. Národ se rozdělil na dvě půlky, jedna je proti rouškám, druhá pro ně, tak je jasné, že ani můj vtip se nemohl líbit všem. No a co,“ krčí rameny Kuchař, který si z kritiky nic nedělá.

Zodpovědnost k dětem

„Dnes jsem byl v prodejně barev a laků, prodavačky roušky neměly, tak jsem si ji taky nenasadil. Viděl jsem i pracovníky Celní správy bez roušek. Někdo je prostě nosí, někdo ne. Nevím, proč z toho dělat třetí světovou,“ krčí rameny a odmítá, že by postrádal ohleduplnost vůči ostatním.

„Sundat si roušku na dvě vteřiny kvůli pitomé fotce není nezodpovědnost. Byla to sranda, klidně ať na někoho působí jako blbá. Vůči dětem zodpovědný jsem a hlavně manželka je pořád nabádá, ať si nasadí roušku. Ale neměli bychom z toho šílet. Pořád jen koronavirus všude dokola. Už jsem kvůli tomu dávno přestal sledovat zprávy. Lidi to jen děsí a zapomínají pak normálně žít,“ dodal herec známý například z filmu Perníková věž nebo ze stovek dabingových rolí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy