Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Herci trpěli v EXTRÉMNÍCH MRAZECH: Co jste nevěděli o snímku O zakletém králi a odvážném Martinovi?

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 16 fotografií
zajímavosti z natáčení
Česká televize nás v období Vánoc potěší novou pohádkou O zakletém králi a odvážném Martinovi. Československá pohádka pojednává o princezně, která se rozhodne svého těžce nemocného tatínka krále uzdravit pomocí zázračné koruny. Získat ji ale nebude jednoduché a princeznu Michaelu tak čeká náročná cesta. Ta ostatně čekala i herce, kteří si na natáčení užili spoustu skvělých zážitků, ale i útrap v takových mrazech, v jakých by člověk ani psa ven nevyhnal.

Princeznu Michaelu si v pohádce zahrála Simona Kollárová, známá především díky účasti v soutěži Miss Universe 2014 Ačkoliv natáčení pohádky trvalo jen tři týdny, pro mnohé herce, především pro ty dětské, bylo velmi náročné. Výsledek ale bude stát za to a my vám přinášíme zajímavosti ze zákulisí pohádky O zakletém králi a odvážném Martinovi

1. Natáčení trvalo tři týdny, probíhalo na přelomu března a dubna a před létem.

2. V exteriérech se natáčelo v extrémních mrazech, až -25 stupňů. Obzvláště dětským hercům se musely každých pět minut mazat rty a uši vazelínou.

3. Natáčení v Zuberci se jako komparz zúčastnili i členové folklorních souborů ve vlastních regionálních krojích. Na plac donesli domácí slaninu a slivovici, kterou pohostili celý štáb.

4. Na záběrech z Adršpachu je vidět strom s růžovými květy. V tomto období ale stromy nekvetou a všechny kvítky tak na větve připevnili rekvizitáři.

5. Natáčení ve skalách bylo mimořádně náročné - herce, štáb, ale i techniku bylo třeba na vrchol dopravit úzkými a strmými skalními cestičkami. Nahoře na místě natáčení navíc bylo velmi málo místa a mohli tam být jen ti nejpotřebnější z celého týmu.

6. Aby z Lukáše Vaculíka nemuseli po každé scéně sundávat masku, musel i kávu pít brčkem.

7. Sochy byly vyrobeny z odlitků, živé sochy měly dva kostýmy - normální a zakletý, který byl speciálně upravený, aby působil jako socha. Tento kostým byl tvrdý a herci se v něm pohybovali jen těžko. Scénám s těmito sochami bylo přizpůsobené i líčení komparzu.

8. Na to, aby kovář Martin mohl po souboji s čarodějem Vlkanem odletět, musela být v podzemí hradu Červený Kameň postavena speciální konstrukce a představitel Martina byl připevněn na lana.

Pohádku O zakletém králi a odvážném Martinovi můžete sledovat 26. prosince ve 20:00 na ČT 1.

Související články

Další články