Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Henry Cavill slaví 37: Do role Geralta v seriálu Zaklínač dal vše, některé natáčecí dny protrpěl

Henry Cavill slaví 37: Do role Geralta v seriálu Zaklínač dal vše, některé natáčecí dny protrpěl
Zdroj: Netflix
+ Dalších 14 fotografií
herec
Britský herec a idol žen a dívek z celého světa Henry Cavill slaví 37. narozeniny. Ačkoliv ještě nedávno byl známý především jako představitel Supermana, role Geralta z Rivie v seriálu Zaklínač ho vystřelila mezi obrovské hvězdy. Není se čemu divit, v rámci příprav a natáčení dělal spoustu věcí, díky kterým je nyní považován za profesionála a při kterých občas i trpěl.

Henry Cavill, kterého dnes lidé znají především jako Geralta z Rivie ze seriálu Zaklínač, slaví 37. narozeniny. Britský krasavec, který měl původně hrát upíra Edwarda v teenagerovském hitu Stmívání, si touto rolí naštěstí kariéru nezazdil a možná právě proto se dnes řadí mezi hvězdy.

Ačkoliv do povědomí lidí vešel Cavill už dlouho před Zaklínačem, teprve role Geralta se postarala o to, aby se proslavil ve skutečně pozitivním slova smyslu. Jeho ztvárnění Supermana mu totiž vyneslo nominaci na cenu Razzies v kategorii Nejhorší herec.

Pro roli Geralta byl Cavill ochoten obětovat mnohé. I pro něj jako pro běžně sportujícího člověka byl trénink související se seriálem velmi náročný. Především pak kvůli natáčení scén nahoře bez, v nichž měl působit jak nejvypracovaněji mohl. Tři dny před začátkem natáčení scén mohl vypít jen litr a půl vody, 2 dny před už jen půl litru a den předtím vůbec nic. Prý se dokonce dostával do stavů, kdy mohl cítit pach vody.

Konkurence

Hlavní roli v seriálu Zaklínač chtělo ukořistit celkem 208 herců, pro produkci ale byl Cavill jasnou volbou. Není pochyb o tom, že rozhodnutí vybrat zrovna jeho bylo skutečně dobré. Autor knižní předlohy při natáčení několikrát brečel radostí a přístup Henryho k výslednému produktu byl dechberoucí. Dokonce spal ve svém filmovém kostýmu, aby vypadal obnošeně. Poklonu herci vysekl i slovenský herec a kaskadér Vladimír Furdík, který si zahrál Nočního krále v seriálu Hra o trůny. Prý neviděl v branži nikoho, kdo by uměl tak skvěle zacházet s mečem.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy