Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Hendikepovaní v kavárně dostali šanci na normální život. Teď jim hrozí krach. Pomozte i vy!

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Dojemný příběh
Doslova smršť spustil příspěvek na Facebooku, kde se hovoří o kavárně AdAstra. Ta v současné době potřebuje finanční injekci. Zaměstnává totiž lidi s hendikepem. Někteří zvládnou obsluhovat, jiní jen skládat ubrousky. Zpráva o možném konci kavárny v lidech vzbudila vlnu solidarity a zdá se, že všechno bude mít dobrý konec.

Kavárna AdAstra sídlí v Podskalské ulici na Praze 2. Už od svého vzniku zaměstnává hendikepované lidi s Downovým syndromem, autismem, epilepsií nebo vadou řeči. Před nedávnem začal na Facebooku kolovat příspěvek o tom, že by kavárna kvůli finanční krizi nemusela vůbec přežít.

Paní Veronika se o hendikepované stará v rámci neziskové organizace Zajíček na koni už 15 let. "Děti ale postupně vyrostly a potřebovaly, abychom jim nabídli možnost seberealizace, a tak jsme před pár lety založili kavárnu, kde mohou pracovat. A to nejen ti, co jsou schopní doopravdy něco dělat a i zvládnout spolehlivě obsluhu, ale i ti, kteří potřebují stálý dohled a doprovod a jejich hlavní činností a radostí je 'jen' skládání ubrousků," píše ve svém příspěvku Veronika a pokračuje.

"Bohužel se naše kavárna stále potýká s existenčními problémy, které jsme do teď tak nějak zvládali. Nyní ale hrozí, že se po Vánocích naše mládež už nebude mít kam vrátit. A proto se na vás všechny obracíme s prosbou. Potřebovali bychom navýšit počet hostů o 30 lidí denně."

Když řeknete heslo Kavárna na Facebooku, dostanete dokonce čaj nebo kávu zdarma. Pomoci můžete buď dvojí přítomností, nebo i částkou na účet. Postupně to ale vypadá, že se všechno v dobré obrací, jelikož lidé kavárnu skutečně plní. Neváhejte a udělejte také dobrý skutek. Uvidíte, že se vám to vrátí.

Více informací, jak pomoci, naleznete ve facebookovém příspěvku

Související články

Další články