Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Heleno, pomoz mi! Zbídačená narkomanka Katka znovu prosí Třeštíkovou o pomoc

+ Dalších 28 fotografií
Slzy radosti, objetí a přátelské emoce, které se vidí málokdy... Tak vypadalo před čtyřmi týdny setkání narkomanky Katky (40) a filmařky Heleny Třeštíkové (69) v redakci eXtra.cz. Obě ženy si slíbily, že zůstanou v kontaktu a že slavná dokumentaristka by Katce mohla pomoct. Minimálně po stránce natáčení. Jenže stav nejznámější drogově závislé ženy v Česku se rapidně zhoršil. Teď se její slova o pomoci od Heleny opakují.

Redaktor eXtra.cz potkal Katku v centru metropole ve značně zbídačeném stavu. A z aktuálního snímku je zřejmé, že Katka na tom je skutečně špatně, přitom uběhl sotva měsíc. Slavná tvář z dokumentu Heleny Třeštíkové přiznala, že aktuálně řeší několik problémů.

„Je to špatné s dealerem, který zmizel. Není k sehnání. Bude určitě někdo nový, ale v tuto chvíli není nikdo k sehnání,“ netajila se Katka, která při setkání s Helenou Třeštíkovou v prostorách redakce eXtra.cz věřila, že se jí Helena Třeštíková ozve a začnou společně novou spolupráci. I to měl být impuls, kdy by se znovu pokusila o abstinenci. „To by mi pomohlo. Něco, co by mě nakoplo,“ tehdy pronesla na streamu při setkání se slavnou filmařkou.

Oslovili jsme dokumentaristku, jak to se slíbenou pomocí pro Katku vypadá. „Přiznám se, že jsem Katku ještě nekontaktovala. Dokončuji své pracovní závazky a právě jsem ve střižně. Teď se omlouvám, ale budu muset končit, mám toho opravdu nad hlavu,“ byla slova Heleny Třeštíkové do telefonu.

Jenže Katka možná bez včasné pomoci bude ve skutečně závažných problémech. „Je to se mnou špatné. Mám absťáky a zdravotně to je ještě horší… Hrozně bych si přála, aby mi Helena pomohla. Alespoň kdyby mi koupila ten stan, jak slíbila. Nevíme s přítelem, jak přežijeme zimu. Měli jsme být na ubytovně, ale asi to nedopadne. Zimy se opravdu bojím. Kdyby aspoň ta Helena…,“ řekla redaktorovi Katka Bradáčová hodně smutným hlasem. Během rozhovoru bylo patrné, že je velmi vyčerpaná. Možná právě prožívala absťák, když se jí nepodařilo sehnat drogu.

Vypadá to, že Katčina poslední naděje na záchranu se čím dál více vzdaluje… Přitom to vypadalo nadějně, když se obě ženy setkaly tváří v tvář a došlo ve studiu i na slzy. Katce nezbývá moc životního času – lékaři jí dávají měsíce, možná roky života. A pomoc zatím žádná nepřichází, jestli vůbec přijde… Katka Bradáčová tak jen doufá, že se nakonec stane zázrak.

Související články

Další články