Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Helena Růžičková by slavila 82 let: Komu při natáčení Slunce, sena pila krev?

Zdroj: Facebook/Milujeme český film
+ Další 4 fotografie
Skvělá česká herečka Helena Růžičková působila na každého diváka jako sluníčko, které rozdává pozitivní atmosféru všude, kde se objeví. Že to ale s filmovou hvězdou, která by dnes oslavila 82. narozeniny, nebylo úplně ideální, potvrdili i někteří její herečtí kolegové.

Helena Růžičková je dodnes fenoménem – znělý hlas, rázný projev a herecký talent můžeme obdivovat v mnoha skvělých komediích, které nás už dlouhá léta baví. Nejoblíbenějšími z nich je zcela jistě trilogie filmů Slunce, seno, která je neodmyslitelnou součástí televizního léta. Ačkoliv z Troškových snímků sálá pohoda, natáčení nebylo vždy úplně idylické.

Někteří z Heleniných hereckých kolegů se nechali slyšet, že pracovat s ní nebyl žádný med. Růžičková si totiž s nikým nebrala servítky, zejména pak s představitelkami rolí Blaženy a Miluny.

Hereččina filmová dcera, tehdy šestnáctiletá Veronika Kánská, prozradila, že neměly moc hezký vztah. Růžičková podle ní byla častokrát zlá a neměla ráda mladá rozjařená děvčata. Kánská vzpomínala, že když jí měla herečka dát během natáčení nevinnou facku, vlepila jí takový políček, až spadla do mísy s těstem a musela si oteklou tvář chladit.

Kánská ale nebyla jedinou kolegyní, která si na Helenino chování stěžovala. Napjatý vztah byl i mezi ní a amatérskou herečkou Marií Pilátovou, představitelkou role Konopníkové. Ta se nechala slyšet, že ačkoliv Růžičková působila přátelsky, jen co skončilo natáčení, téměř s nikým nekomunikovala a nikoho si nevšímala.

Helena Růžičková měla energickou povahu zřejmě po své mamince, která pocházela ze Srbska. Milovala slunce a život, možná právě proto, že jako dítě málem nepřežila. Trpěla totiž poruchou příjmu potravy a i když ji maminka kojila, nepřibírala. Boj s jídlem nakonec Helena naštěstí vyhrála.

Růžičková začínala jako osvětlovačka v divadle, ale touha po herectví byla silnější, a tak sama stanula na prknech, co znamenají svět. Kromě divadla excelovala i u filmu – není snad nikdo, kdo by neviděl trilogii Ecce homo Homolka, pohádkovou komedii Dívka na koštěti, seriál Vlak dětství a naděje nebo zmíněnou trilogii Slunce, seno.

Z tohoto světa Helena Růžičková odešla v lednu v roce 2004, kdy v plzeňské nemocnici podlehla rakovině

Související články

Další články