Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Helena Růžičková by měla radost: O milovanou chalupu nenáviděná snacha pečuje jako o vlastní

Helena Růžičková by měla radost: O milovanou chalupu nenáviděná snacha pečuje jako o vlastní
Zdroj: Filmové studio Barrandov, eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
DĚDICTVÍ
Když byla Helena Růžičková (†67) ještě naživu, bohužel neměla vůbec dobré vztahy se snachou, třetí manželkou jejího syna Jirky (†43). Nevídala se ani s vnučkami. 17 let po smrti velké herečky jsme ale navštívili její chalupu ve Slatině, kterou milovala, a vypadá to, že matka vnoučat hvězdy Slunce, seno… se o stavení stará přímo ukázkově.

Helena Růžičková a její chalupa

Chalupa, na které Helena Růžičková trávila na konci života veškerý volný čas, když zrovna nemusela být v nemocnici, stojí v obci Slatina u Horažďovic. Místní si slavnou obyvatelku dokonce tak oblíbili, že jí zde postavili i žulový památníček.

I necelé dvě desetiletí od úmrtí populární herečky chalupa působí tak, jako by představitelka Marie Škopkové ze Slunce, seno, jahody a dalších dílů za sebou teprve včera zavřela vchodové dveře.

Dědictví

Snacha (také se jmenuje Helena Růžičková), která chalupu zdědila a nyní zde podle některých informací bydlí, se stará vzorně. Nezměnila vůbec venkovní vzhled, nechybí křesťanský kříž ve štítu budovy ani prastará poštovní schránka, která má své osobité kouzlo.

Zdeněk Troška viděl i interiér nemovitosti a péči nové paní domu si nemůže vynachválit.

Snacha se stará

„V chalupě žije snacha Helenka, viděl jsem se tam předloni s vnučkami Heleny Růžičkové Kamilou a Lucií. Helenka tam všechno nádherně opravila. Je neuvěřitelně zručná a šikovná. Seče, oře, všechno dělá,“ vysekl poklonu nechtěné snaše své zesnulé kamarádky režisér.

Dámy se nevídaly; herečka to vysvětlovala odmítáním od manželky syna Jiřího, podle Trošky byla ale vina na straně hvězdy filmů o Homolkových nebo seriálu Vlak dětství a naděje

Nesváry v rodině

Vždycky a od samého začátku jsem stál za snachou. Je to výborný člověk. Myslím si, že Helena na ni žárlila. Přitom neměla žádný důvod. Byla to od ní opičí láska. Nechtěla se o svého jediného syna s nikým dělit. První dvě manželky byly omyl, jen velice krátkodobé známosti, ale tahle poslední holka byla neuvěřitelně pracovitá. Když přišla k Růžičkům do jejich dvougeneračního bytu v pražské Zborovské ulici, bylo to asi 7+1, všechno tam vysmejčila a vybílila. Vždy to tam prokouklo,“ vzpomíná.

„Vím, že se o ní psalo, že vyhazuje dědictví po Heleně, fotogalerie a podobně. Jenomže Helena Růžičková všechno naházela do pytlů, dala je na půdu, kam zatékalo, takže všechno skončilo slepené, plesnivé a prožrané od myší. Nedalo se s tím nic dělat, musela to vyhodit a není důvod jí to vyčítat,“ vysvětluje iniciátor legendární komediální trilogie o obyvatelích Hoštic.

Vnučky

„Když jsem tam byl, jedna z dcer, Kamila, byla v jiném stavu, takže už je teď maminkou. Pracovala v Praze na Vinohradech. Obě jsou dnes už dámy a jsou moc milé. Přitom si je pamatuju ještě jako holčičky,“ dodal Troška.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy