Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Helena Houdová otevřeně: Neměla jsem se ráda. Měla jsem pocit, že nejsem krásná

Helena Houdová přiznala: Trpěla jsem pocity méněcennosti
Zdroj: Profimedia
Zpověď

Přestože byla v v roce 1999 zvolena nejkrásnější Češkou, Helena Houdová (41) se krásnou vždycky být necítila. V rozhovoru pro Mladý svět přiznala, že cesta za sebeláskou byla trnitá a modelka si nevěřila a trpěla pocity méněcennosti.

Nebyla jsem dost

Modelka a strážkyně světla, vědomí a jednoty Helena Houdová promluvila o kráse. Přestože v roce 1999 vyhrála Miss České republiky, nyní v rozhovoru pro Mladý svět přiznala, že se krásnou necítila.

"Ve dvaceti jsem měla pocit, že nejsem krásná. Neměla jsem se ráda, nevěřila si, bála jsem se, že nejsem dost. Potřebovala jsem neustále ujišťování zvenčí, že jsem dost krásná, chytrá, vzdělaná a úspěšná," přiznala Helena. Teď už to má ale jinak.

Teď miluji své bříško

"Dnes vím, že krásná jsem. Svým vlastním způsobem, se svými dary a talenty, se svým bříškem, celulitidou, vráskami, svou rebelskou duší. Stejně jako je krásná svým jedinečným způsobem každá žena," má jasno blondýnka. Ostatně se sebelásce snaží ze slunného Bali učit ženy po celém světě. Jenže milovat samu sebe, to není jednoduchá cesta. Své o tom ví i Helena.

"Musela jsem vystoupit ze vzorců, které nám předkládají krásu, úspěch, chytrost a tak dál, jako kdyby to bylo jednotné vykrajovátko všech žen, jak bychom měly vypadat, cítit se, smát se, nebýt moc nebo málo. Já se vědomě osvobodila z tohoto, jak bych měla vypadat a chovat se, a dala jsem si tu svobodu dovolit si být přesně takovou, jaká jsem, a v tom najít krásu, uvidět se a přijmout se plně," dodala Helena.

Související články

Další články