Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Helena Dvořáková (42) z Kriminálky Anděl o zákeřné nemoci: Připravila ji o partnera

Zdroj: Se souhlasem TV Nova
Nemoc
Helena Dvořáková (42), hvězda seriálů Kriminálka Anděl i Anatomie života, se poslední tři roky potýkala se zdravotními potížemi. Časopisu Vlasta prozradila, co přesně ji trápilo. Šlo o rakovinu lymfatického systému.

Nemoc se herečce začala projevovat v roce 2017 bolestmi hlavy. „Tohle byl ale tak šílený stav, že jsem musela vyhledat odbornou pomoc. Verdikt zněl: skřípnutí nervu mezi krčním obratlem a lebkou. Dostala jsem léky, které to měly uvolnit, jenže nefungovaly. Krk jsem sice měla jako z gumy, ale bolesti nepřestávaly,“ citoval Dvořákovou deník Blesk. Posléze následovalo ochrnutí půlky jazyka a diagnóza chemodektomu, nádoru na nervu, kterou si herečka vyslechla v pražské střešovické nemocnici. Jasná příčina ovšem stále nebyla známá.

Dvořáková se tedy začala léčit na vlastní pěst s psychosomatičkou v pronajatém bytě v Praze. V nemocnici podepsala revers. „Když jsem po dvou týdnech samoty a psychického čištění přijela k rodičům, ze dne na den mi ochrnula tvář. A hned vzápětí konečně přišly výsledky. Verdikt lékařů zněl: rakovina lymfatického systému,“ řekla Dvořáková.

Masáže v Indii

Následovaly chemoterapie a bioléčba. Nakonec herečka léčbu ukončila a začala se znovu léčit na vlastní pěst. Pomáhaly jí dvouhodinové ájurvédské masáže, které podstupovala v Indii. „Dlouhé roky mě životem provází jóga. A to jsou přesně ty fáze. Jste v jedné ásaně, zaměstnáváte tělo mentálně i fyzicky, ale potom musí přijít uvolnění. Když uvolnění nepřijde, dostáváte se do presu, stresu, začíná to nabírat obrátky, až je to zběsilé, a logicky přichází nějaké vyhoření, krize,“ řekla minulý rok pro Deník.

Ačkoliv se už nyní podle svých slov cítí lépe, nemoc ji připravila o přítele. „Nešlo to jinak – na vztah jsem neměla kapacitu. Potřebovala jsem se sebrat a integrovat do života. Navíc jsem matka, mám malé a velmi živé dítě, které mě potřebuje. A tak jsme se s přítelem dohodli, že půjdeme od sebe,“ řekla herečka. I přes ztrátu partnera se ale na minulost dívá s nadhledem. „Když na tu svou nemoc nahlížím zpětně, považuji ji za obrovský dar, vůbec ne tragédii. Tragédie to byla v okamžiku, kdy jsem ji prožívala. Dneska za to děkuju,“ řekla Deníku.

Helena Dvořáková je držitelkou dvou Cen Alfréda Radoka, dvou Cen Thálie a dalších. Mimo televizních seriálů se věnuje také divadlu, práci v rozhlase a filmu. Diváci ji mohli vidět například ve snímku režiséra Petra Zelenky (53) Modelář.

Související články

Další články