Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Helena Bonham Carter má 54: Při natáčení Harryho Pottera prorazila kolegovi ušní bubínek

Helena Bonham Carter má 54: Při natáčení Harryho Pottera prorazila kolegovi ušní bubínek
Zdroj: Warner Bros. Pictures
+ Dalších 6 fotografií
narozeniny
Helena Bonham Carter, známá například z filmů o Harrym Potterovi či o Alence v říši divů, slaví své 54. narozeniny. Herečka, která je schopná se pro své role měnit jako chameleon, se čas od času nechtěně skutečně promění ve svou postavu. Například při natáčení filmu z kouzelného světa, kde hrála záporačku Bellatrix Lestrange, probodla hůlkou svému kolegovi ucho.

Helena Bonham Carter je pověstná tím, že se dokáže vcítit do kterékoliv postavy, do které ji tvůrci filmů obsadí. Obzvláště dobrá je pak v záporných rolích, ve kterých snad mezi ostatními herečkami nemá konkurenci. Občas se do nich ale vžije až moc.

Sama Carter dodnes s lítostí vzpomíná na nehodu, která se stala během natáčení filmu Harry Potter a Fénixův řád. V tomto snímku se poprvé objevila jako čarodějka Bellatrix Lestrange, která posluhovala Voldemortovi.

Když natáčela scénu, v níž držela hůlku u hlavy mladého studenta Nevilla, rozhodla se, že mu ji strčí co nejblíže k uchu. Toto rozhodnutí se ale nevyplatilo, herec Matthew Lewis naklonil hlavu a Helena mu omylem propíchla ušní bubínek.

Následky

Matthew Lewis na své ucho několik týdnů neslyšel a tři dny po natáčení oné scény dokonce z ucha i krvácel. Helena Bonham Carter má dodnes výčitky svědomí a tvrdí, že se do role až moc ponořila. Nyní ale oba herci vzpomínají na nehodu, která naštěstí nemá trvalé následky, s humorem.

Související články

Další články