Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Hejtmani jsou na pranýři kvůli nouzovému stavu: Kobylí hlavo, Babišův pohůnku, spílají jim

Zdroj: profimedia.cz
Nouzový stav
Pořádnou vlnu kritiky i nadávek ze stran veřejnosti schytávají hejtmani. Ti totiž v neděli požádali o vyhlášení nouzového stavu, což je podle některých odborníků protiústavní. Například hejtmance Středočeského kraje Petře Peckové tak do zpráv přišla řada výhrůžek, ale i přání bolestivé smrti. Podobně na tom byl i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Řada lidí nemůže překousnout, že vláda včera na žádost hejtmanů vyhlásila nouzový stav. Část veřejnosti to od zastupitelů krajů bere jako zradu a svůj názor dala najevo dost nechutně. „Ty jsi debilka, nouzový stav si vyhlaš u sebe doma, kéž chcípneš na rakovinu v bolestech i se svojí rodinou, to ti přeji ze srdce. Ty svoje kecy si nech na doma, kobylí hlavo,“ vzkázal středočeské hejtmance Petře Peckové jeden z komentujících na Facebooku.

Pecková si následně na podobné komentáře postěžovala na sociálních sítích. „Vážení občané, to, co zažívám v posledních hodinách, by nikdo z vás zažívat nechtěl. Většina e-mailů, telefonů a esemesek, které chodí, je zlá, agresivní a plná nenávisti,“ napsala Pecková na svém profilu.

Podle ní za to může především premiér Andrej Babiš (66). „Tak přesně do tohoto stavu Českou republiku dovedl premiér této země, protože nedokáže obhájit svoje kroky, nalézt pro ně podporu a spojit národ,“ myslí si Pecková. Zároveň dodala, že podobným nadávkám čelí i další hejtmané.

Pecková není sama

Jedním z nich je i zástupce Pardubického kraje Martin Netolický. Ten se podobně jako Pecková o své negativní zkušenosti podělil na sociálních sítích. „Ať tě rakovina chytne za pinďoura, Babišův pohůnku!“ pustil se do Netolického po vyhlášení nouzového stavu jeden z facebookových uživatelů.

„Udělal jsem jednu velkou chybu a podíval jsem se na diskuse pod dnešními příspěvky a musím říci, že to je jen pro otrlé povahy. Časté dotazy, kolik jsem za to dostal, epidemie není, vulgarismy, urážky, obviňování. To je atmosféra v naší společnosti, kterou ovšem kraje nezavinily. jestli si chce někdo zchladit žáhu, prosím. Ale zahrávat si se zdravím lidí? U toho opravdu asistovat nehodlám,“ reagoval na nadávky Netolický.

Ten vyzval pochybovače, aby se vydali podívat do nemocnic a nebo nastoupili do nemocnic, aby viděli, jaká situace opravdu je. „U počítače nebo mobilu, to je odvahy. Ono se to samo nespraví,“ vzkázal pardubický hejtman.

Související články

Další články