Tohle ČSSD rozhodně nečekala. Skončila totiž na 3. místě. Porazilo ji hnutí ANO i KDU-ČSL. Po 8 letech tak končí hejtman Hašek na svém postu a vláda ČSSD v kraji. Hejtman Jihomoravského kraje byl viditelně nervózní, bylo to vidět na stabilitě a tónu hlasu a uznal svoji porážku.

Sice ztratil hodně voličů, ale řekl, že vyhrál čtvery volby a v politice bude pokračovat dál. Všechno směřuje k tomu, že Hašek jako hejtman ve své funkci končí, ale cokoliv se ještě může změnit. „Chci být nadále platným členem ČSSD, budu členem krajského zastupitelstva a budu se nadále čtyři roky podílet na tom, jak se bude vyvíjet jižní Morava,“ řekl na tiskové konferenci.

Zklamaný je i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který také bez dechu zíral na výsledky voleb. Po 20 letech v politice jeho strana totálně propadla. „Chci slíbit, že ani tam, kde hlas nepovede k definitivnímu vítězství, hlas nezapadne. Bude politickou silou, se kterou budeme pracovat,“ řekl odhodlaně. Podle něj má jeho strana hodně voličů, ale k volbám nešli. „Nedokázali jsme vysvětlit, proč je tak důležité přijít k volbám,“ uvedl předseda TOP 09 o mladé generaci.