Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Heidi Janků už se čančá 59 let: Jak dnes vypadá a v čem si užívá roli vdovy

Heidi Janků už se čančá desítky let.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Zpěvačka Heidi Janků v úterý oslavila 59. narozeniny, z generálky na magické kulatiny si ale těžkou hlavu nedělá. „To až příští rok oslavím, protože zpívat v šedesáti Až se načančám a dostat za to potlesk a zaplaceno, to považuju za zázrak,“ řekla eXtra.cz vdova, která o manžela přišla před čtyřmi roky. Nemá ale jediný důvod hledat za něj náhradu.

Heidi Janků: Jak slavila

„Narozeniny jsem oslavila tím, že jsem nakupovala dárky, pak jsem byla na obědě a šla jsem na dlouhou procházku se svým bodyguardem Edou,“ zmiňuje Heidi Janků v rozhovoru pro eXtra.cz svého pejska.

„Číslovky, která mě čeká příští rok, se neděsím. Co s tím nadělám? Každému nám to utíká stejně. Líp už bylo, už nebude (směje se). Nějak to neřeším. Dokud mi slouží zdraví, nohy, hlasivky, věkem se netrápím. Mám kolem sebe spoustu mladých lidí a to podle mě hraje také roli. Důležité je mentálně nezestárnout,“ věří.

Přece jenom ale nějaká ta menší oslavička bude i letos.

„V sobotu si s naší partou holek uděláme menší oslavičku. Máme workshop, budeme si dělat adventní věnce a u toho pravděpodobně vypijeme nějakou skleničku na moje zdraví. V neděli přijde další skupina kamarádek a třetí oslavu jsem slíbila našim sousedům, kteří by se rádi podívali na můj napůl zrekonstruovaný dům,“ těší se zpěvačka na veselí.

Šedesátku oslaví s vděčností k hitu o čančání

„Ale za rok to asi oslavím nějak ve větším. Možná to spojím s nějakou prací, ale čas si pro to najdu, protože kdo by předpokládal, že v šedesáti budu stále běhat po pódiu a zpívat Když se načančám?“ rozesmála se na celé kolo Heidi Janků.

„Je to můj megahit. Lidé to chtějí slyšet, dokonce mi i zatleskají a navíc od pořadatelů dostanu zaplaceno. Co víc si přát? Mám i pár dalších poměrně známých písniček, ale kdybych neměla tenhle song, který zná úplně každý, je otázka, jestli bych dnes na tom jevišti ještě stála,“ říká skromně zpěvačka.

Role vdovy: užívám si volnosti

Heidi Janků je už čtyři roky vdovou, v roce 2017 zemřel její manžel a manažer Ivo Pavlík (exmanžel Věry Špinarové). Přesto je stále sama.

„Ivoše nikdo nenahradil. Nikoho nehledám. Pokud si mě někdo najde, uvidíme, ale nelámu to přes koleno. Je mi teď fajn. Nestrádám. Jsem i šťastná. Mám kolem sebe strašně moc známých, kamarádů, kamarádek, kteří mě nenechají samotnou. A mám velkou rodinu, která se o mě stará,“ tvrdí.

Ale opravdu nepůjde jen o výmluvy a Heidi vážně není ve skutečnosti osamocená a nešťastná. Vlastně jí život bez mužského dost vyhovuje.

„Všichni se mě ptali, jestli jsem si dům začala rekonstruovat kvůli někomu, ale ne, opravdu jen pro sebe. Ani si upřímně řečeno nedokážu představit, že bych v tom domě někoho měla. Nikdy neříkej nikdy, ale netrápím se tím. Nejsem chudinka. Teď si užívám volnosti. Když se teď rozhodnu jít s kamarádkou do baru, prostě jdu a nic neřeším. To jsem předtím neznala,“ přiznává otevřeně.

První rok po manželově smrti jsem si se spoustou věcí vůbec nevěděla rady. Ivoše jsem měla pořád za zády a věděla jsem, že se s ním můžu o všem poradit. A najednou jsem na všechno zůstala sama. Už jsem si na to ale zvykla. Říká se, že největší zármutek odezní po třech letech, a je to pravda. Dnes už jsem samostatná jednotka. Odvzdušním si topení, dolévám si do kotle vodu… Údržbáře do domu vážně nepotřebuju,“ směje se závěrem oslavenkyně.


Související články

Další články