Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Heath Ledger je už 13 let po smrti: Jeho dcera je mu neuvěřitelně podobná, jak to zvládá

Dcera herece Heatha Ledgera Matilda Rose Ledger je mu velmi podobná.
Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
VÝROČÍ ÚMRTÍ
Heath Ledger měl našlápnuto k velké herecké kariéře. V roce 2008 však nešťastně zkombinoval léky a jeho srdce to nezvládlo. Po herci truchlil celý filmový svět i jeho fanoušci. Heath Ledger za sebou navíc zanechal i v té době teprve dvouletou dceru Matildu, která tak svého tátu nestihla ani pořádně poznat.

Heath Ledger, od jehož úmrtí dnes uplynulo přesně třináct let, se narodil v australském Perthu. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1997, kdy si zahrál v australském snímku Blackrock. O dva roky později se ukázal v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím a od té doby se mladému herci hrnula jedna nabídka za druhou.

Heath Ledger ve Zkrocené hoře

V jeho hereckém portfoliu se objevily snímky, jako jsou Patriot, Příběh rytíře či Kletba bratří Grimmů. Jeho popularita rostla a v roce 2003 byl Ledger byl časopisem GQ vyhlášen dokonce mužem roku.

Hodně se zviditelnil díky filmu Zkrocená hora, ve kterém s Jakem Gyllenahaalem ztvárnili homosexuální kovbojský pár. Tento příběh a jeho herecké obsazení bylo tak úžasné, že snímek získal tři Oscary a zároveň měl i obrovský kulturní dopad a uznání.

Heath Ledger si díky Zkrocené hoře získal i lásku. Jeho hereckou manželku si totiž ve filmu zahrála Michelle Williams, do které se zamiloval. Jejich vztah začal být velmi vážný a v roce 2005 se jim narodila dcera Matilda Rose Ledger

Heath Ledger zemřel před 13 lety

Jenže Heath Ledger, který geniálně ztvárnil taky Jokera ve snímku Temný rytíř, se bohužel nedožil ani svých třiceti let. V roce 2007 se nejprve rozešel s Michelle, a o necelý půlrok později, v lednu roku 2008, se vydal na druhý břeh. Podle dostupných informací nešťastně zkombinoval několik druhů léku, což nevydrželo jeho srdce.

Dceři Matildě tehdy byly pouhé dva roky. „Katie, Katie, podívej, všechno bude v pořádku. Víš, jen se potřebuji trochu vyspat.“ Tak podle portálu web24.news zněla poslední slova Heatha Ledgera, když si volal se svou sestrou Katie. Ta se pak v dokumentu I Am Heath Ledger rozpovídala i o podobnosti svého bratra s její neteří. O Matildě totiž často mluvila jako o Heathovi s copánky. „Nyní mi všechno, co dělá a jakým způsobem jezdí třeba na skateboardu, připomíná Heatha. Má i stejnou energii jako on a vyzařuje tak jeho malou auru,“ uvedla Katie.

Dědictví Heatha Ledgera

Po Ledgerově smrti se malou Matildu snažila z centra dění odvést hercova bývalá partnerka Michelle, která ji skrývala před nenasytnými paparazzi. Dokonce se jí povedlo vysoudit i zákaz fotografování jejich dcery. Rok po hercově úmrtí vyšlo najevo, že jeho přáním bylo, aby veškeré jmění zdědila jeho jediná dcera. Problém byl však v tom, že v roce 2003 podepsal vůli, na jejímž základě měl rozdělit svůj majetek rovným dílem mezi své rodiče a sourozence.

Matildin dědeček však v roce 2008 svolil k tomu, aby majetek ve výši 16,3 milionů dolarů připadl jeho vnučce a po smrti syna zabezpečil taky matku holčičky. Nyní už je z Matildy krásná teenagerka, která vypadá, jakoby svému slavnému tátovi z oka vypadla. A jak se daří Michelle? Ta se po Ledgerově smrti dvakrát vdala a nyní její srdce patří Thomasovi Kailu

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy