Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Heath Ledger by oslavil 41. narozeniny: Jeho poslední slova vhání slzy do očí

Zdroj: Columbia Pictures
+ Dalších 14 fotografií
výročí
Heath Ledger by dnes oslavil své 41. narozeniny. Herec známý především jako Joker z filmu Temný rytíř zemřel před dvanácti lety, poté co užil nesprávnou kombinaci léků na spaní a antidepresiv. Jeho poslední slova svědčí o tom, že si skutečně myslel, že se při užívání medikamentů nemá čeho bát.

Heath Ledger byl jedním z mnoha idolů devadesátých let a počátku 21. století. Ve filmovém světě byl proslulý svou snahou dát do role skutečně vše. Do každého charakteru, který ztvárňoval, vkládal kus sebe. A to se mu stalo osudným.

V roce 2007 se Ledger upsal ke ztvárnění role Jokera ve filmu Temný rytíř. Fanoušci komiksů ví, že podstatou Jokera je šílenství. Herec se snažil, aby ve snímku působil jako opravdový psychopat, to mu ale přineslo skutečné psychické potíže. V jeho deníku byla nalezena spousta nejrůznějších čmáránic a vyloženě temných a depresivních nákresů, které mapují i jeho filmový přerod v monstrum, jakým Joker byl.

Kvůli psychickým problémům vyhledal Heath Ledger lékaře, který mu předepsal prášky na spaní a antidepresiva. V posledních dnech svého života Ledger téměř nespal a to ho dohnalo k užití těchto léků krátce po sobě. Dne 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém pokoji v New Yorku mrtvý.

Poslední slova

Posledním člověkem, který s Heathem mluvil, byla jeho sestra. Ta ho upozornila, že by medikamenty neměl kombinovat. „Budu v pořádku, jen se vážně potřebuju vyspat,“ odvětil jí. Tato věta a rozhodnutí zkombinovat prášky na spaní s antidepresivy bylo to poslední, co v životě řekl a udělal. Ačkoliv se spekulovalo o sebevraždě, pitva prokázala, že mu v důsledku otravy předepsanými léky a dlouhodobého fyzického vypětí selhalo srdce.

Související články

Další články