Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Hazardujeme se svým bydlením: Až polovina domácností nemá v Česku pojištění

Hazardujeme se svým bydlením: Až polovina domácností nemá v Česku pojištění
Zdroj: Profimedia.cz

Sice to zní neuvěřitelně, ale hasiči vyjíždějí až k sedmi požárům denně, počet požárů v domácnostech je až 2500 ročně a škody přitom jdou do astronomických částek, ročně se jedná asi o 300 milionů korun.

Přesto jsou Češi ale v pojišťování domácností lehkovážní a nepřemýšlejí nad tím, že by vinou požáru či třeba katastrofy přišli o celé bydlení a navíc by nezískali ani žádnou finanční náhradu.

Mluvčí Slavia pojišťovny vidí problém jasně: „Vhodně zvolené pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti stojí několik desítek korun měsíčně, což určitě nepředstavuje velkou zátěž pro rodinný rozpočet. Když se však přihodí to nejhorší a nemovitost například vyhoří či ji poničí povodeň, jdou škody do milionů,“ říká Eva Daňková.

Podle odborníků je ale pojištění domácnosti oblast, kde se dlouhodobě nezvedá zájem, Slavia pojišťovna proto přichází s atraktivními balíčky pojištěni: „Jeho součástí může být například pojištění proti graffiti, proti kanalizační škodě nebo i proti úniku vody z akvária,“ uzavírá mluvčí Eva Daňková.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy