Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Hazard se životy: Vychovatelky v Praze poslaly 13 dětí ze školky do kolejiště přes závory

Zdroj: reprofoto - Mall.tv / Extrémní starosta
risk
Neskutečný hazard s dětskými životy prošetřuje policie. Kamera v pražských Řeporyjích totiž zaznamenala tři vychovatelky, jak převádějí třináct dětí přes železniční přejezd. Nebylo by na tom nic divného, kdyby nebyly spuštěné závory a neblikala varovná červená světla. Krátce předtím místem projel vlak.

Policie se k videu, které šokovalo uživatele internetu, vyjádřila na sociální síti Twitter. „Policisté se zabývají videem, které se objevilo na sociálních sítích a jsou na něm vidět tři ženy, jak převádí skupinu dětí přes železniční přejezd i když jsou spuštěné závory a svítí výstražná červená světla. Věc je prověřována pro podezření z TČ obecné ohrožení,“ stojí v prohlášení policie.

Kamera situaci zaznamenala ve středu kolem poledne u vlakové zastávky Praha-Řeporyje. Celá záležitost se dá popsat tak, že po výstražných světlech se spustí závory. Vozidla zastaví v obou směrech. Následně přejede vlak. O pár vteřin později přichází zástup dětí v doprovodu tří žen, které děti popohánějí přímo pod blikajícími světly přes přejezd.

Hazard na denním pořádku

Video se objevilo v pořadu internetové televize Mall.tv. Podle místních nejspíš skupina spěchala na vlak do Prahy. „Mimo záběr se nachází železniční stanice, ve které byl vidět stojící vlak s pravidelným odjezdem 11:59 z Praha-Řeporyje směr Praha -Smíchovské nádraží,“ uvedl pod videem jeden z diskutujících.

Podle informací eXtra.cz nejde o ojedinělý případ. Mluví se o tom, že podobné situace jsou v místě na denním pořádku.

Související články

Další články