Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hazard se životem? Děti se zbraněmi v Ústí vyvolaly poprask, hrozí jim pokuta až 10 tisíc

Hazard se životem? Děti se zbraněmi v Ústí vyvolaly poprask, hrozí jim pokuta až 10 tisíc
Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
kontroverze
Obyvatelům severočeského Ústí nad Labem se nelíbí počínání místní provozovny tzv. laser game. Ta půjčila dětem laserové "zbraně", které se při hře používají, a poslala je do ulic města. S kopiemi opravdových samopalů a dalších střelných zbraní se pak pohybovaly i městskou hromadnou dopravou. Podle lidí to může být především pro ně samotné nebezpečné. Šéf ústeckých strážníků eXtra.cz řekl, že v případě prokázání spáchání přestupku za běhání s laserovými zbraněmi po městě hrozí až desetitisícová pokuta.

Stovky kritických komentářů zaplavily sociální síť společnosti Lasergame Ústí. "Naše zbraně se dají využít pro každou zábavu, např. i v centru města," hlásá u fotek, na kterých se zbraněmi pobíhají ústeckými ulicemi malé děti.

Co je laser game

Jedná se o sportovně-společenskou hru využívající moderních technologií, především laseru. Obsahuje také prvky science fiction. Hráči se snaží získat co nejvíc bodů s použitím laserových zbraní, mohou plnit i další úkoly jako dobytí základny nebo odcizení standarty. Hraje se především v tzv. arénách.

"Jsem zvědavej, kdy vám tam nějakej člověk s reálnou a legální bouchačkou za pasem nějakýho vašeho zákazník smahne. Jen proto, že se lekne a bude se v ten moment cítit ohrožen. Musím říct, že fakt super nápad. Myslím, že deb-l by to vymyslel úplně stejně dobře," rozčílil se anonymní uživatel. "V době, kdy pomalu u každého výstřelu řeší, zda to nebyl teroristický útok, propagovat tohle, tomu se říká odvaha," kroutil hlavou Aleš.

"Už vidím ty telefonáty na 158 a zbytečné výjezdy. Někdy by to vážně chtělo přemýšlet. Jako kluci jsme si taky hráli na vojáky, ale buď na vesnici, nebo na sídlištním hřišti před barákem. Tohle zavání velkým průšvihem," dodal.

Podle šéfa ústeckých strážníků takový způsob zábavy do města rozhodně nepatří a už je přes čáru.

Pokuta až 10 tisíc

"Z mého pohledu je tento nápad necitlivý. Pokud někdo chce, aby si děti hrály na vojáky, tak může činit někde v přírodě nebo na dětských táborech, nikoli přímo ve městě na veřejných prostranstvích," řekl eXtra.cz ředitel městské policie Pavel Bakule. "Z pohledu městské policie se účastníci mohou vystavovat nebezpečí postihu za přestupek dle ustanovení § 5 odst. 1 písm. e) zákona o přestupcích, a to tím, že vzbudí veřejné pohoršení. Hrozba pokuty až 10 000 Kč, pokud k tomu dojde opakovaně, až 15 000 Kč. Také lze uložit omezující opatření," dodal Bakule s tím, že věc předá státní policii.

Ta se tak bude moct zabývat i názorem, že by se mohlo jednat o porušení zákona o zbraních a střelivu, jak v komentářích také rezonovalo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy