Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hazard s lidskými životy? Fotbalový stadion během derby praskal ve švech

Hazard s lidskými životy? Fotbalový stadion během derby praskal ve švech
Zdroj: Facebook
Koronavirus
Zatímco český sport zažívá kvůli koronaviru klinickou smrt, v Maďarsku se vesele hraje dál, a to dokonce za účasti diváků. V nedělním budapešťském derby mezi Ferencvárosem a Újpestem se na stadionu tísnilo neuvěřitelných 15789 diváků! V zemi přitom rapidně roste počet nakažených a množství úmrtí má Maďarsko podobné, jako Česká republika. Otevřené stadiony pro fanoušky tak mohou být pořádným hazardem se životy.

Velmi nezvyklou scénu nabídnul nedělní fotbalový duel mezi nesmiřitelnými budapešťskými rivaly Ferencvárosem a Újpestem. Zatímco ve většině Evropy sport stagnuje nebo se hraje bez diváků, v Budapešti praskal stadion ve švech. Na ochozech se totiž tísnilo téměř 16 tisíc diváků.

Na opatření zapomeňte

Fanoušci domácího Ferencvárose mohli mít velkou radost, jelikož jejich milovaný tým v derby porazil úhlavního rivala poměrem 2:0. Epidemiologové a hygienici si ale při pohledu na narvaný stadion museli doslova trhat vlasy.

Téměř 16 tisíc diváků totiž na stadionu fandilo bez jakýchkoliv opatření. Málokdo měl roušku a snad nikdo nedodržoval rozestupy. Naopak podle maďarských sportovních webů došlo dokonce k několika potyčkám mezi fanoušky domácích a hostů.

Koronavirus v Maďarsku sílí

Celé situaci nepřidává fakt, že Maďarsko se, podobně jako Česko, potýká s druhou vlnou koronaviru. Ta je den ode dne silnější a za neděli v zemi přibylo 3149 nakažených nemocí covid-19. Toto číslo je zároveň nový maďarský rekord. K dnešku tam navíc zemřelo 1425 lidí s koronavirem.

Situace nápadně připomíná například tu, která se stala na jaře v Anglii. Tehdy, nehledě na koronavirovou epidemii, dorazilo na dostihový festival v Cheltenhamu několik desítek tisíc diváků. Jak se později ukázalo, na akci došlo k masivnímu přenosu koronaviru mezi diváky. Nad naplněnými ochozy budapešťského stadionu Fradi tak zůstává rozum stát.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy