Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Hawking měl pravdu: Na Zemi se řítí SMRTÍCÍ ASTEROID a nejde zastavit!

Zdroj: Profimedia
Děsivá předpověď Stephena Hawkinga se začíná naplňovat. K Zemi se blíží obří asteroid a podle NASA ho nelze zastavit. Téměř jistě přitom může zničit planetu.

Nedávno zesnulý geniální fyzik Stephen Hawking (†76), tvrdil, že pravděpodobnost, že Zemi trefí asteroid, je mimořádně vysoká a že nás zřejmě trefí do 200 let. Asi se bohužel nemýlil.

K Zemi se totiž řítí půlkilometrový asteroid Bennu větší než Empire State Building, který by měl planetu trefit v roce 2135, uvádí Daily Mail. Lidstvu tak zřejmě zbývá jen 117 let do katastrofy. Pokud by planetka Bennu Zemi skutečně trefila, následky by podle vědců byly apokalyptické. Zřejmě by to znamenalo konec.

Odborníci z NASA přitom připouštějí, že zatím není žádný způsob, jak Bennu odklonit z dráhy a zabránit tomu, aby v příštím století rozmlátila zeměkouli. Pravděpodobnost, že se Bennu v 22. století srazí se Zemí, je v současnosti 1:2700, což z astronomického hlediska není zrovna málo.

NASA se proto horečně snaží realizovat projekt HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response), tedy sestrojit vesmírnou loď, která by to do asteroidu napálila a tím ho zničila.

Související články

Další články