Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Havlová oplakává smrt Taťany Fischerové: Leť, Taňuldo, nahoře Tě asi potřebují, píše v dojemném vzkazu

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
dojemné
Smutnou zprávu o úmrtí Taťany Fischerové ve středu oznámila její bývalá asistentka Monika Šatavová. Fischerová ve 72 letech podlehla zákeřné rakovině. Fischerová působila jako herečka, spisovatelka, ale také jako politička. Mimo to ale byla také dlouholetou blízkou přítelkyní bývalé první dámy Dagmar Havlové. Ta na ni zavzpomínala na sociální síti, když sdílela velmi dojemný vzkaz.

Dagmar Havlová si Taťany Fischerové nesmírně vážila, což lze vyčíst i z příspěvku, který někdejší první dáma sdílela na svém Facebooku. Táňa šla dokonce své divadelní kolegyni 4. ledna 1997 za svědka na svatbě s Václavem Havlem.

Havlové odešla blízká přítelkyně a spřízněná duše. „S Táňou jsme byly před 45 lety ve stejném angažmá, s Táňou jsme čekaly ve stejnou dobu dítě, s Táňou jsem se radila, smála i plakala. S Táňou jsme na sebe byly napojené,“ nastínila blízký vztah s Fischerovou Havlová.

Podle manželky Václava Havla byla Fischerová nesmírně bojovná a milující žena se svobodným duchem. „S Táňou nezištnou, statečnou, sofistikovanou, vzdělanou. S Táňou krutě upřímnou, citlivou, urputnou, ochranitelskou. S Táňou trpící, smějící se stejným věcem,“ pokračuje v dojemném vzkazu Havlová.

Fischerová bude své kolegyni z divadla a přítelkyni velmi chybět. Havlová totiž zároveň přiznala, že se s odchodem svých blízkých vyrovnává těžce a dlouho.

„Leť, Taňuldo, nahoře Tě asi potřebují. Nikdy nezapomenu,“ uzavřela Havlová dojemný vzkaz jedné ze svých nejbližších osob.

Táňa Fischerová, která dnes zemřela ve věku 72 let, byla herečkou, moderátorkou, političkou, ale nejen to. Byla také bojovnicí, upozorňuje její někdejší sněmovní kolega Jaromír Štětina. A byla též svědkyní na svatbě Václava Havla a Dagmar Havlové, za svobodna Veškrnové. Šla svědčit své divadelní kolegyni, která pro ni nyní pláče. Havlová ve středu vysekla Fischerové velkou poklonu. A přiznala, jak těžké to nyní pro ni je.

Související články

Další články