O celé kauze informoval Deník. Fotbalista Skoupý se brání, že psa záměrně nevyhodil. Prý ho čivava kousla, on se lekl a šestiletou fenku odhodil. Nešťastnou náhodou ji odhodil přímo z okna. To, proč pak z okna vyhodil ještě pelíšek, misku a granule, už nevysvětlil. Zřejmě ho dotyčné předměty také chtěly kousnout.

Čivavu hlídala jeho přítelkyně, která ihned volala majitelce – své matce.

„Dcera mi řekla, že pes leží pod oknem mrtvý. To už jsem byla doma a jela jsem na místo. Tam už byla veterinářka a policisté,“ řekla majitelka psa Martina Římanová Deníku.

Celou událost vyšetřuje policie. Mezitím nechala majitelka provést pitvu na vlastní náklady. „Policie to nechtěla, ale já chci mít potvrzeno, že smrt nastala vlivem pádu po vyhození z okna. Rozhodně nechci, aby mu to prošlo. Psa jsme měli 6 let, byl to člen rodiny,“ říká Římanová.

Fotbalistovo agresivní chování nechápe ani předseda MFK Havířov Bronislav Šimša. „Byl to pro mě šok. Ráno jsem mu volal a oznámil jsem mu, že u nás skončil. Nemohl jsem jinak. Jde také o přístup k výchově mládeže. Takový vzor v klubu rozhodně nechceme. Krom toho jsme s ním nebyli spokojeni ani po fotbalové stránce. Spíše seděl na lavičce,“ řekl.