Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Havárie autobusu v Itálii: Český řidič je po smrti, na místě jsou desítky zraněných!

Takhle vypadá autobus po nehodě.
Zdroj: Twitter
+ Další 2 fotografie
V pátek večer po šesté hodině havaroval v severní části Itálie autobus s českými turisty. Ve voze jich bylo kolem třiceti a podle italských médií sjel autobus ze silnice. Nehoda se stala u města Trento. Řidič se v zatáčce dostal ze silnice a stroj skončil v poli. Mohlo jít o selhání brzd či nevolnost řidiče. Příčiny nehody se vyšetřují.

Podle informací serveru La Repubblica během nehody přišel o život řidič pocházející z Čech. Dalších 18 lidí bylo zraněno. iRozhlas.cz uvedl, že nikdo ze zraněných turistů není v ohrožení života. 5 lidí je těžce zraněno a zbytek je v šoku či byl převezen s lehčími zraněními.

Řidič byl mrtev na místě a jeho kabina byla během nehody zdemolována. Nejhorší zranění utrpěli cestující v přední části vozidla. Na místě byly ihned záchranné složky z přilehlých měst a turisty převážely do nemocnice kromě sanitek i tři helikoptéry. Zasahovali také hasiči.

Podle některých informací mohly autobusu selhat brzdy. Svědci uvádějí, že se řidič snažil vůz neúspěšně zabrzdit. Tyto informace se musí ještě prověřit a celá nehoda se prošetřuje.

Související články

Další články