Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

HÄSTENS se spojila s proslulou dvojicí designérů, s jejíž pomocí inovovala legendární modrý kostkovaný vzor svých potahů!

Tento vzor zná snad každý!
Zdroj: HÄSTENS
Hästens, slavná švédská firma specializující se na výrobu postelí již od roku 1853, oznamuje, že navázala svou první, průlomovou spolupráci ve sféře designu, a to s duem švédských návrhářů studia Bernadotte & Kylberg.

Výsledkem této spolupráce, při níž si společnost Hästens poprvé v historii pohrála se svým ikonickým vzorem modré kostky, vznikly dva nové modely – Appaloosa a Marwari –, které oba využívají konstrukci postele Hästens 2000T. Poprvé byly představeny na Salone del Mobile Milan ve dnech 4. – 9. dubna 2017. Jedná se o první případ ve stošedesátileté historii Hästens, kdy se společnost rozhodla svůj dnes již tradiční vzor změnit.

O NÁVRHÁŘÍCH

BERNADOTTE & KYLBERG

Bernadotte & Kylberg je švédské návrhářské studio s celosvětovou působností a pro oba její představitele je typická věrnost a láska ke švédskému designu. Zaměřuje se na průmyslový i grafický design a při práci díky svým švédským kořenům klade největší důraz na koncového uživatele.

Hlavní filozofií této dvojice je kultovní a inspirativní, ale především nadčasový design. Poptávka a obsah u nich určují formu, inovaci a estetiku, což rozvíjí ty nejpříznivější podmínky pro navrhování osobních a uživatelsky hodnotných produktů. Od založení studia v roce 2012 společně navrhli produkty pro celou řadu známých lokálních i mezinárodních značek, za něž se jim dostalo širokého uznání.

Jsou mimo jiné držiteli ceny Ret Dot Award, kterou v roce 2015 získali za „vysoce kvalitní design“ jejich kolekce Stockholm Aquatic, určené pro dánskou designovou firmu Stelton. V roce 2016 se jejich křišťálová kolekce kalíšků Air Sense, navržená pro německou sklářskou firmu Zwiesel Kristallgas, stala součástí stálé expozice designu Švédského národního muzea umění a designu.

Od roku 1852 přijal Hästens výzvu navrhnout nejlepší spánek. Řemeslní mistři v ateliéru Hästens v Köpingu, Švédsko, pracovali na zdokonalování postelí pro celé generace. Každé lůžko Hästens je ručně vyrobeno pouze z prvotřídních přírodních materiálů. V současné době působí v 36 zemích a více než 200 partnery v Evropě, Asii a Americe, tato malá skromná rodinná firma se stala globálním výrobcem, maloobchodníkem a královským dodavatelem prémiových postelí.

Související články

Další články