Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Hasič a milující tatínek Tomáš (†37) zachraňoval druhé, teď kolegové pomáhají jeho rodině

Hasič a milující tatínek Tomáš (†37) zachraňoval druhé, teď kolegové pomáhají jeho rodině
Zdroj: Pixabay
NEŠTĚSTÍ
Sedmatřicetiletý hasič Tomáš Kříž z Břeclavi byl zvyklý nasazovat svůj život pro záchranu jiných. Před pár dny však podlehl těžké nemoci a zůstala po něm manželka a dvě malé dcerky. Tragédie otřásla celým hasičským sborem, který se rozhodl uspořádat sbírku, aby pomohl pozůstalým.

Tomáš Kříž nastoupil k hasičům v Břeclavi před skoro 15 lety a jeho denním chlebem bylo pomáhat jiným. "Náš sbor přišel následkem náhlé nemoci o zkušeného kolegu, kamaráda a hlavně ochotného a hodného člověka. Navždy zůstane v našich vzpomínkách," vzpomínají hasiči z Břeclavi.

"Jeho rodina však přišla o mnohem víc. Přišla o skvělého manžela a tatínka, který žil hlavně pro ně a věnoval jí veškerý svůj volný čas. Tomáš vždy lidem kolem sebe ochotně pomáhal a tentokrát bychom chtěli pomoci my. Vrátit jej zpět rodině nedokážeme, ale můžeme přispět alespoň finančním darem, který umožní jeho pozůstalé rodině vytvořit finanční rezervu pro následující těžké období," dodávají.

Oblíbený hasič a milující tatínek zemřel 9. února 2021 a jeho pohřeb se kvůli koronavirovým opatřením konal jen pro jeho nejbližší o pár dní později.

PŘISPĚT NA PODPORU RODINY ZESNULÉHO TOMÁŠE MŮŽETE ZDE

Související články

Další články

Nejnovější kauzy