Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hašek je pro smích. Kopačky na míru? Leda tak pro Neymara nebo hráče z Realu Madrid

Fotbalista Martin Hašek nastupoval za Spartu.
Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
+ Další 2 fotografie
fotbal
Martin Hašek (24) měl nakročeno k hodně zajímavé kariéře. Ještě loni na podzim odehrál za Spartu 16 zápasů a do statistik Fortuna ligy se zapsal pěti góly a čtyřmi nahrávkami. V zimě se ale dostal s pražským klubem do sporu, který se řeší až u soudu. Jedním ze žhavých témat se staly i údajné kopačky na míru.

Čtyřiadvacetiletý Hašek si vybojoval místo ve sparťanské záloze a zařadil se po bok klíčových postav rudého týmu. Jenže v kabině asi moc oblíbený nebyl. „David Lafata jej odsoudil, že je to namyšlený frajer, a že kdyby to bylo ve staré době, tak by dostal na hubu,“ prozradil v rozhovoru pro Nova Sport Ladislav Vízek.

Martin Hašek ve Spartě skončil v zimě a od té doby je bez angažmá. Lákali jej do Izraele, zájem prý měli i v Maďarsku nebo Turecku, bývalý hráč letenského týmu ale v současné době řeší úplně jiné problémy a se Spartou se soudí o odstupné.

Nemůžu v tom hrát

Jedním z témat, kterým Hašek vyvolal žhavou diskuzi, jsou jeho údajné kopačky na míru. Ty měl údajně slíbené, jenže je nikdy nedostal. „V Bohemce jsem hrával ve značce „A“, Sparta má ale smlouvu se značkou „B“. Při jednáních o mém příchodu jsem informoval sportovního ředitele pana Rosického a tehdejšího místopředsedu představenstva pana Kotalíka, že se mi v kopačkách značky „B“ hraje špatně, že mají širokou patu, což je mi nepříjemné a krajně nepohodlné. Nemůžu v tom hrát. Pan Kotalík mi sdělil, že se tento problém pokusí vyřešit. Na další schůzce mi řekl, že je všechno domluvené, že mi značka „B“ udělá kopačky na míru,“ řekl pro sport.cz.

Na startu ledna se ale Hašek od Kotalíka dozvěděl, že s nikým nemluvil a vedoucí týmu Miroslav Baranek vůbec o ničem ani nevěděl. „Byl jsem šokovaný. Když vám místopředseda představenstva něco slíbí a vy zjistíte, že lhal,“ dodal Hašek, který si kopačky své značky skutečně nazul a nastoupil v nich do zápasu s Mladou Boleslaví. Jako „odměnu“ podle svých slov vyfasoval pokutu 62,5 tisíc korun, která prý mohla být ještě dvakrát vyšší.

Kotalík: Je to nesmysl

Hašek v posledních dnech kope na všechny strany, ostatní fotbalisté se mu ale ve velkém vysmívají. „Pochybuju, že vám někdo udělá nový typ boty. Teda pokud nejste Neymar,“ napsal na Twitteru obránce Jablonce Jakub Podaný.

„Já měl taky x kopaček, ale aby mi je dělali na objednávku, to bych musel být minimálně v Realu Madrid,“ dodal Jiří Kladrubský z Českých Budějovic. Svůj názor přidal také bývalý hráč Sparty Václav Kadlec, který před lety okusil i německou Bundesligu. „Nevím o nikom v Česku, kdo by měl kopačky na míru. Nike dělá x modelů, že si Martin nedokázal jako jediný hráč vybrat, je zajímavý,“ uvedl. A k tématu se vyjádřil i samotný Adam Kotalík, do něhož se Hašek navážel. „Mohu jednoznačně vyloučit, že bychom mu slíbili kopačky na míru. To je úplný nesmysl a v českých podmínkách až absurdní představa, které ovšem může řada lidí mimo fotbal uvěřit,“ svěřil se pro iSport.cz.

Čas na přestup se krátí a Hašek stále netuší, kde bude hrát. Sáhne po něm některý z týmů Fortuna ligy? Nebo nakonec přeci jen odejde do zahraničí? Jedno je jisté - kopačky na míru nikde nedostane.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy