Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Filmový producent Harvey Weinstein byl poslán do vězení: Dostal 23 let za znásilnění a obtěžování hereček

Filmový producent Harvey Weinstein byl poslán do vězení: Dostal 23 let za znásilnění a obtěžování hereček
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
rozsudek
Bývalý filmový producent Harvey Weinstein (67) byl odsouzen ke 23 letem ve vězení soudem. Už v minulosti byl producent uznán vinným za vyvíjení sexuálního nátlaku a ze znásilnění. Hrozil mu trest až 29 let, obhajoba žádala pouhý pětiletý trest. Weinstein bude navíc zapsán do rejstříku sexuálních násilníků.

Harvey Weinstein byl kdysi uznávaným filmovým producentem. Avšak tím, že sexuálně obtěžoval a někdy i znásilnil některé herečky vedlo k tomu, že se rozjela kampaň #MeToo a zároveň i tahanice po soudech.

Znásilnění je navždy

Weinstein si stojí za tím, že se dvěma ženami, které ho obvinily, tedy Miriam Haley a Jessica Mann, měl určitě silné přátelské pouto. Miriam tvrdí, že byla vystrašená a Jessica, že ji během jejich vztahu plného zneužívání i znásilnil. "Znásilnění není jen otázkou okamžiku, je navždy," svěřila se Jessica.

Nedoložené případy

Celá situace se odehrála před dvěma lety, když vznikla kampaň #MeToo. Ze sexuálního obtěžování či znásilnění obvinilo Weinsteina víc jak 90 žen. Většina těchto případů se však promlčela nebo nikdy nedoložila. Producent si stál za tím, že vše bylo dobrovolné.

Po celém světě se diskutuje o trestu, který Weinstein dostal. Lidé se rozdělili na dva tábory, kdy jedni nejsou spokojeni s jeho výší a druzí by nic neměli. Jakého názoru jste vy?

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy